لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۱

رای دهندگان در کالیفرنیا خود را بخشی از یک روز تاریخی و تاریخ ساز می بینند


با فرارسیدن ساعات تعطیل ناهار در نیمه این روز تاریخی ، هزاران تن از اهالی کالیفرنیا هم چنان درحال هجوم به سوی حوزه های رای گیری اند و بیش از ۳۱ درصد از رای دهندگانی که برای دادن آرای خود از پیش نام نویسی کرده اند تا این ساعت در حوزه های انتخاباتی حاضر شده اند.

از تعداد۴ ممیز۳ میلیون نفری که برای انتخابات امسال و دادن آرای خود ثبت نام کرده اند تا ساعت ۱۲ ظهر امروزبیش از ۳۸ درصد در اماکن اخذ رای حضور پیدا اند و به این ترتیب رکورد۳۳ درصدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۴ در ایالت کالیفرنیا شکسته شد.

از صبح روز سه شنبه در حوزه های مختلف کالیفرنیای جنوبی ،عمل رای دادن ، تبدیل به یک حس ویژه و کم سابقه شده است ومردم با آن نه تنها به شکل یک وظیفه ملی بلکه تا حدودی به صورت واقعه ای شادی آفرین برخورد می کنند.

بسیاری از والدین فرزندان خود را به حوزه های رای گیری می آورند تا آن ها هم بتوانند از نزدیک شاهد این واقعه تاریخی باشند. بسیاری از رای دهندگان با لباس هایی به رنگ پرچم ایالات متحده ، سرخ و سفید و آبی در حوزه های رای گیری حاضر شدند و بسیاری دیگرازداخل این حوزه ها و صف های طولانی بیرونی عکس یادگاری می گیرند.

بسیاری از افراد از ترس این که ممکن است آرای غیابی آن ها به شمارنیاید تصمیم گرفتند شخصا در حوزه های رای گیری حضور پیدا کنند.

درمحله انگلوود، درجنوب لس آنجلس و در دیگر محلات سکونت آمریکایی های آفریقایی تبار، صف هایی طولانی تراز معمول به چشم می خورد و دربسیاری از مناطق مردم برای دوستان خود در صف های طولانی جا می گیرند. صدها نفر رای دهنده در شهرک ساحلی ونیس در جنوب سانتا مانیکا صف کشیدند تا درحوزه انتخاباتی که در اطاق نجات غریق این شهرک و در چند متری اقیانوس آرام تعبیه شده بود رای بدهند.

در شهرخلوت و کوچک آگورا درشمال لس آنجلس جان کلی رییس حوزه انتخاباتی این محل که به طور داوطلب انجام وظیفه می کند در ساعات بین ۱۰ تا ۱۱ صبح درمورد استقبال رای دهندگان از انتخابات امسال به صدای آمریکا گفت: « امروز صبح این محل بی اندازه شلوغ بود و صف رای دهندگان به بیرون درهای اصلی و به پشت خیابان های اطراف رسیده بود. هنوز هم همانطور که می بینید هرلحظه مراجعین تازه ای از راه می رسند.»

بنا برگفته جان کلی این تعداد رای دهنده در چند ساعت بی سابقه است:« همه جور آدمی در میان این افراد به چشم می خورد، از زن و مرد و پیر وجوان گرفته تا بسیاری از کسانی که برای نخستین بار رای می دهند .من درطول سال ها، در ۶ انتخابات مختلف به کار درهمین حوزه اشتغال داشته ام اما تا امروز صفی به این بلندی و چنین جمعیتی را ندیده بودم . این نشان می دهد که مردم نسبت به این انتخابات احساسات متفاوت وویژه ای دارند که تا امروزنداشته اند.»

در هالیوود و شهرهای اطراف بسیاری از دست اندرکاران و ستارگان درصف های طولانی برای دادن آرای خود بیش از ۳۰ دقیقه به انتظار ایستادند وبرای نخستین بار در مرکز شهر لس آنجلس به دلیل ازدیاد تعداد رای دهندگان محل خوابگاه افراد بی خانمان به حوزه رای دهی تبدیل شد.

XS
SM
MD
LG