لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در مورد استيضاح علی کردان رأی گيری ميکند


مجلس شورای اسلامی ايران امروز، سه شنبه، ير سر استيضاح علی کردان وزير کشور جمهوری اسلامی پس از اذعان وی به جعلی بودن دانشنامه افتخاری ادعائی او از دانشگاه آکسفورد، رأی گيری به عمل خواهد آورد.

آقای احمدی نژاد روز يکشنبه به رسانه های ايران گفته بود که رسيدگی به شورِ استيضاح علی کردان مورد تأييد او نيست و در مجلس نيز برای شرکت در جلسه رأی گيری حضور نخواهد يافت.

با اينهمه آقای احمدی نژاد گفت که مجلس شورای اسلامی را هنوز هم بعنوان يک شريک دولت تلقی ميکند.

علی کردان اذعان کرده است که بمنظور دريافت تأييد مجلس شورای اسلامی برای انتصاب خود به مقام وزارت کشور در ماه اوت گذشته، بدروغ خود را صاحب دانشنامه از دانشگاه آکسفورد معرفی کرده است. آقای کردان ميگويد، دانشنامه را از مردی که مدّعی بود نماينده دانشگاه آکسفورد در تهران است، دريافت داشته است. گزارشها حاکی است که پس از آنکه نمايندگان مجلس اعتبار و صحَت دانشنامه علی کردان را زير سؤال بردند، آقای کردان نيز از دانشگاه آکسفورد تقاضای تأييد کرد، اما آکسفورد از صدور تأييد امتناع کرد.

آقای کردان عليه مردی که دانشنامه را به او داده است، اقامه دعوا کرده است و ميگويد که مرد اعطا کننده دانشنامه نيز، بنوبه خود، از بطلان دانشنامه آکسفورد اظهار شگفتی کرده است.

يک تحقيقات نشان داده است که آقای کردان مدرک ليسانس نيز ندارد.

روز شنبه آقای محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران نماينده اصلی دولت را در مجلس شورای اسلامی به دليل رشوه دادن به قانونگذاران برای دادن رأی عليه استيضاح آقای کردان، از سمت خود برکنار کرد.

XS
SM
MD
LG