لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

مقامات پاکستان به ژنرال دیوید پترئوس هشدار دادند که تکرار حملات به خاک پاکستان احساسات ضد آمریکایی را در این کشور  تشدید خواهد کرد


مقامات پاکستان به ژنرال دیوید پترئوس هشدار دادند که تکرار حملات به خاک پاکستان احساسات ضد آمریکایی را در این کشور اسلامی تشدید خواهد کرد.

ژنرال پترئوس، که تنها چند روز پیش به فرماندهی نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه و آسیای مرکزی منصوب شد، در اسلام آباد با آصف علی زرداری ريیس جمهور، یوسف رضا گیلانی نخست وزیر و احمد مختار وزیر دفاع و دیگر مقامات نظامی پاکستان ملاقات کرد.

نگرانی رو به فزونی به وجود آمده است که ستیزه جویان اسلامگرا از بخشهایی از شمال غربی پاکستان به عنوان محلهای امن استفاده و از آنجا به شورشیان افغانستان کمک می کنند.

در این میان شکایات فرماندهان آمریکایی از فقدان تلاش پاکستان برای جلوگیری از عملیات شورشیان، با موجی از حملات موشکی به خاک آن کشور همراه بوده است.

بیانیه وزارت دفاع پاکستان می گوید وزیر دفاع آن کشور به ژنرال پترئوس گفته است که حملات موشکی با استفاده از هواپیماهای بدون خلبان علاوه بر اینکه احساسات ضد آمریکایی را تشدید می کند بلکه خشم مردم را نسبت به مقامات پاکستانی نیز برمی انگیزاند.

ژنرال طارق مجید ريیس ستاد ارتش پاکستان به ژنرال پترئوس گفته است که یک استراتژی جامع لازم است تا با افراط گرایی مبارزه کند و در عین حال دیدگاههای مردم پاکستان را نیز مد نظر داشته باشد.

در بیانیه نظامی آمده است که هر دو طرف بر لزوم افزایش همکاری برای از میان بردن تروریسم تاکید کرده اند.

XS
SM
MD
LG