لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۶

محمود احمدی نژاد نماينده دولت در مجلس را از سمت خود برکنار کرد


رئيس جمهوری اسلامی ايران، يکی از کارمندان بلندپايه دولت را از کار برکنار کرده است. دليلی که برای اخراج اين کارمند عاليمقام دولت ذکر ميشود، اينست که وی سعی داشته است نمايندگان مجلس را متقاعد سازد عليه استيضاح يکی از وزيران کابينه رأی دهند.

ايرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ايران، خبر ميدهد که محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، روز شنبه، نماينده اصلی دولت را در مجلس شورای اسلامی، از سمت خود برکنار کرد.

نمايندگان مجلس شورای اسلامی، محمد عباسی، نماينده دولت احمدی نژاد را در مجلس متهم کرده اند که کوشش داشته است با پرداخت رشوه، نمايندگان مجلس را از استيضاح علی کردان، وزير کشور، باز دارد.

خبرگزاری ايرنا ميگويد، عباسی، سعی داشت به هر يک از نمايندگان مجلس که از مسجد حوزه انتخابيه خود حمايـت کنند، چکی به مبلغ پنج هزار دلار پرداخت کند، مشروط بر اينکه نمايندگان نيز، در قبال دريافت چک، کتباً تضمين کنند که لايحه استيضاح را عليه وزير کشور، تصويب نخواهند کرد.

روز يکشنبه آقای احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی ايران، از اين واقعه، بعنوان يک «اشتباه» ياد کرد و آنرا قابل اهميت چندانی ندانست.

مجلس شورای اسلامی ايران فردا، سه شنبه، رأی خواهد داد که آيا لايحه استيضاح عليه کردان را تصويب خواهد کرد، يا خير.

آقای کردان متهم است به دروغ گفته است که از دانشگاه آکسفورد دارای دانشنامه است.

آقای احمدی نژاد روز يکشنبه به خبرنگار ايرنا گفت که رسيدگی به شورِ استيضاح علی کردان مورد تأييد او نيست و در مجلس نيز برای شرکت در جلسه رأی گيری حضور نخواهد يافت.

با اينهمه آقای احمدی نژاد گفت که مجلس شورای اسلامی را هنوز هم بعنوان يک شريک دولت تلقی ميکند.

علی کردان اذعان کرده است که بمنظور دريافت تأييد مجلس شورای اسلامی برای انتصاب خود به مقام وزارت کشور در ماه اوت گذشته، بدروغ خود را صاحب دانشنامه از دانشگاه آکسفورد معرفی کرده است. آقای کردان ميگويد، دانشنامه را از مردی که مدّعی بود نماينده دانشگاه آکسفورد در تهران است، دريافت داشته است. گزارشها حاکی است که پس از آنکه نمايندگان مجلس اعتبار و صحَت دانشنامه علی کردان را زير سؤال بردند، آقای کردان نيز از دانشگاه آکسفورد تقاضای تأييد کرد، اما آکسفورد از صدور تأييد امتناع کرد.

آقای کردان عليه مردی که دانشنامه را به او داده است، اقامه دعوا کرده است و ميگويد که مرد اعطا کننده دانشنامه نيز، بنوبه خود، از بطلان دانشنامه آکسفورد اظهار شگفتی کرده است.

XS
SM
MD
LG