لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

اعمال محدودیت برای « صدای آمریکا » در جمهوری آذربایجان


مقامات در جمهوری آذربایجان می گویند در نظر دارند ارسال برنامه های محلی از سوی رسانه های خارجی را تا پایان سال جاری میلادی به حالت تعلیق دراورند.

رییس شورای ملی تلویزیون و رادیو در جمهوری آذربایجان می گوید کشورش تمایلی ندارد فرکانس های داخلی را به شبکه های خارجی واگذار کند.

او می گوید تغییرات آتی در این باره شامل حال شبکه بی.بی.سی، صدای آمریکا و رادیو آزادی خواهد شد.

این مقام آذری می گوید کشورش اعمال تدریجی تغییرات را آغاز کرده است. پیش از این، ارسال برنامه های ایستگاه های روسی، فرانسوی و ترکیه ای در جمهوری آذربایجان قطع شده بود.

هیات مدیره پخش برنامه های رادیویی تلویزیونی آمریکا ، بی بی چی ، ارگان دولتی که وظیفه پخش برنامه های غیر نظامی بین المللی که وابسته به بودجه دولت آمریکا هستند را دارد، می گوید قویا به این طرح جمهوری آذربایجان اعتراض می کند.

استیون جی. سیمونز، از اعضای این نهاد دولتی می گوید تصمیم دولت جمهوری آذربایجان در ادامه روندی ناراحت کننده است که از دوسال پیش با ایجاد محدودیت های سخت بر رسانه های مستقل در این کشور آغاز شد و حالا بطور مستقیم تاثیر خود را بر رسانه های بین المللی می گذارد.

«تری دیویدسون»، یک سخنگوی سفارت آمریکا در باکو می گوید سفارت آمریکا از دولت جمهوری آذربایجان خواهد خواست تا این موضوع را روشن کند.

وی گفت در جمهوری آذربایجان، رسانه های خارجی نظیر «صدای آمریکا»، «بی.بی.سی» و «رادیو آزادی» سهم بسیاری در غنی کردن فضا برای مناظره و فهم عمومی ایفا کرده اند.

XS
SM
MD
LG