لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۸

گزارش سیاسی : داوطلبان در کالیفرنیا، ایالت های نوسانی وکلیدی را مورد هدف قرار می دهند


درشب پیش ازانتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ایالت کالیفرنیا می کوشد تا با سازماندهی های لازم نقش مهم و اساسی در تعیین برنده این انتخابات داشته باشد.

سناتور باراک اوباما با وجود بیش از ۲۰ امتیا ز آرای پیشتازنده در کالیفرنیا، تاکنون از دیدار از این ایالت به جز دررابطه با جمع آوری کمک های مالی برای فعالیت های انتخاباتی خود ، خودداری کرده است. سناتور مک کین نیزدراین صحنه حضور نداشته است چرا که تشخیص داده است که پول و فعالیت ها ی انتخاباتی او در ایالات دیگر کاربرد بیشتری خواهند داشت.

با این وجود لشکری از داوطلبان ساکن کالیفرنیا به پا خواسته اند تا بتوانند به نفع باراک اوباما روی نتایج انتخابات در سراسر کشور تاثیرگذار باشند. این داوطلبان با ایجاد بانک های تلفنی درکالیفرنیا، ضمن تماس با میلیون ها رای دهنده در ایالت های کلیدی و نوسانی آمریکا که هنوز تصمیم نهایی خود را درمورد نامزد انتخاباتی بخصوصی نگرفته اند می کوشند تا آرای آن ها را به سوی باراک اوباما بکشانند.

بنا برگزارش سایت خبری «اف تی دات کام » تنها در سه روز گذشته این گروه از داوطلبان که با هدف یک و نیم میلیون تلفن به رای دهندگان آغاز به کار کرده اند، به بیش از ۳ میلیون رای دهنده در این ایالت های کلیدی تلفن زده اند. آن ها هم چنین کوشیده اند تا رای دهندگان را تشویق به رای دادن پیش از روز انتخابات کرده و درمواردی کوشیده اند تا آن ها را به پشتیانی و انجام تبلیغات برای سناتور اوباما برانگیزند.

مری جین استیونسن، مدیرکمپین اوباما در کالیفرنیا می گوید:«ما با این تماس های تلفنی به فعالین و داوطلبان کمپین باراک اوباما وقت بیشتری می دهیم تا بتوانند در ایالت های نوسانی و کلیدی برای گرفتن آرای مردمی که دچار تردید هستند به هر محله ای ، در به در و خانه به خانه رجوع کنند.»

این داوطلبان تلفنی روزی ۱۴ ساعت کار می کنند و اغلب از ساعت ۶ صبح در محل حاضر می شوند تا بتوانند با رای دهندگان در شرق آمریکا با سه ساعت تفاوت زمانی تماس برقرار کنند.

کمپین اوباما برای ایجاد ارتباط بیشتر در این تماس های تلفنی کوشیده است تا تلفن کنندگان و رای دهندگان مورد هدف را ازنظرقومی و نژادی با یکدیگر هماهنگ کند . تجربه نشان داده است که رای دهندگان مردد اغلب از تلفن کنندگانی استقبال می کنند که در آن ها وجوه مشترکی با خود می بینند. میچل شوارتز، یکی دیگر از روسای کمپین اوباما در کالیفرنیا می گوید: «بهترین تشویق و متقاعد سازی توسط افرادی انجام می شود که با یکدیگر همفکر هستند. نام فامیل تلفن زننده به شخص آن سوی تلفن نشان می دهد که او لاتین تبار است یا یهودی. بنا براین ما می کوشیم که از داوطلبان لاتین تبار بخواهیم به رای دهندگان لاتین تبار زنگ بزنند و افراد مسن هم به افراد هم سن و سال خودشان.»

کمپین سناتورجان مک کین نیز در کالیفرنیا تقویت می شود تا در ایالت های نوسانی نفوذ بیشتری داشته باشد. اما به جای استفاده از داوطلبان به شیوه کمپین اوباما، مک کین کوشیده است تا از قدرت نفوذ چهره های سرشناسی چون آرنولد شوازتزنگر، فرماندار این ایالت استفاده کند که جمعه گذشته در اوهایو به کمپین سناتور آریزونا پیوست و به آن نیروی تازه ای داد.

هواداران سرشناس سناتور اوباما درکالیفرنیا، ازجمله شهردار این شهر آنتونیو ویارگزا بخشی از هفته گذشته را در ایالت های نیومکزیکو و نوادا به تبلیغات برای باراک اوباما پرداخت.

اوباما در حال حاضر در ایالت نوادا بر جان مک کین پیشی گرفته است واعضای حزب دمکرات این ایالت امیدوارند که باراک اوباما بتواند در این ایالت به پیروزی برسد. چهارسال پیش هنگامی که جورج دبلیو بوش در ایالت نوادا برنده شد تعداد رای دهندگان از حزب جمهوریخواه به ۱۱ هزار تن بیش از رای دهندگان از حزب دمکرات می رسید. برای انتخابات فردا، تعداد رای دهندگان از حزب دمکرات طبق شمارشی که به دست آمده به ۱۱۲ هزار تن بیش از تعداد رای دهندگان جمهوریخواه رسیده است.

XS
SM
MD
LG