لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

منوچهر متکی انجام هر گونه تغییری را در سیاست آمريکا از سوی ريیس جمهوری آینده بعید دانستمنوچهر متکی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی درآستانه برگزاری انتخابات ريیس جمهوری در آمریکا انجام هر گونه تغییری در سیاست این کشور را از سوی ريیس جمهوری آینده بعید دانست.

وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت درمجمع اقتصادی اروپا وآسیای مرکزی در استانبول به سر می برد یادآور شد با وجودی که در ۳۰ سال گذشته پنج ريیس جمهوری دموکرات وجمهوری خواه در آمریکا دیده ایم، هیچ تفاوتی مشاهده نکردیم.

وزیر امورخارجه ایران همچنین گفت مهم این نیست که چه کسی انتخاب میشود، مهم این است که آمریکا بعد چه میخواهد بکند؟

به گفته وی هر دو نامزد احراز مقام ريیس جمهوری از «تغییر» حرف می زنند اما هیچیک این تغییر را تعریف نکرده اند.

محمود احمدی نژاد هم سال گذشته گفته بود برای ما فرقی نمی کند چه کسی به کاخ سفید راه پیدا کند.

یک هیات پارلمانی جمهوری اسلامی برای تبادل نظر با اعضای پارلمان اروپا و مقامات بلژیک دوشنبه آینده به بروکسل خواهد رفت.

منابع خبری ایران می گویند هیات پارلمانی ایران به ریاست کاظم جلالی یک روز پس از ورود به بلژیک با خانم تیمرمن ريیس کمیته روابط خارجی سنای بلژیک وسپس با ريیس گروه لیبرال دموکرات ها ومعاونان گروه سوسیالیست ها درپارلمان اروپا دیدار خواهند کرد و روز بعد با شرکت درجلسه کاری اعضای پارلمان اروپا در رابطه با مناسبات آینده با جمهوری اسلامی شرکت خواهند کرد. گروه پارلمانی ایران در پایان عازم لوکزامبورگ خواهد شد و باريیس کمیته خارجی پارلمان لوکزامبورگ دیدار خواهد کرد.

«درطول تاریخ ایران هیچ دولتی به اندازه دولت نهم درآمد مالی نداشته، با وجود این هرگز وضع معیشتی مردم نا بسامان تراز این نبوده است».

به گزارش منابع خبری ایران، عبدالله رمضان زاده سخنگوی سابق دولت جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب در تبریز اضافه کرد یک نفری دروغ گفته، مدرک جعل کرده، بعد هم با وقاحت ایستاده ومی گوید کناره گیری من به مصلحت نظام نیست! آیا باید گذاشت این اتفاقات ادامه پیدا کند؟

وی صریحا گفت دولت در همه امور دخالت می کند و کار به جايی رسیده که تا دخالت در زندگی خصوصی مردم نیز پیش می روند.

وی با انتقاد از افزایش چشمگیر آسیب های اجتماعی از جمله وقوع تعداد زیادی جنایت علیه زنان در اطراف تهران که کار را به تشکیل جلسه غیر علنی مجلس کشانده، به کاندیدا شدن در ریاست شورای امنیت پرداخت و اشاره کرد با اینکه می گفتند حداقل شصت کشور اسلامی به ما رای خواهند داد، نه تنها رای نیاوردند که حیثیت جمهوری اسلامی را نیز به باد دادند.

رقیه سادات دختر انورسادات ريیس جمهوری فقید مصر درشکوايیه ای علیه جمهوری اسلامی ایران، خواستار جلوگیری از پخش فیلم اعدام فرعون دررسانه های کشورش شد.

الشرق الاوسط چاپ لندن می گوید دادگاه قضايی مصر ۲۵ نوامبر آینده را برای بررسی شکایت دختر سادات تعیین کرد.

در شکوايیه دیگر، رقیه سادات، خواستار پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار خسارت از سوی رژیم اسلامی و کارگردان فیلم شده است.

مسول دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی در قاهره در واکنش به این اقدام، اینگونه شکوايیه های قضايی را آسیب رساندن به روابط قاهره با تهران توصیف کرد.

XS
SM
MD
LG