لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۶

آغاز گشت های شبانه بسیج در تهران


عبدالله عراقی، فرمانده سپاه محمد رسول الله در تهران اعلام کرد گشت های شبانه نیروهای بسیجی با دستور فرمانده کل سپاه در تهران آغاز شد.


وی روز جمعه گفت گشت های بسیج از سه ماه قبل، به صورت آزمايشی انجام می شد و از روز سه شنبه هفتم آبان،دستور آن به تمام رده‌ها ابلاغ شد. این فرمانده سپاه اضافه کرد گشت‌هاي بسیج جايگزينی برای پست‌های ايست و بازرسی است.


وی هدف از گشت شبانه نیروهای بسیجی را مقابله با مسایل اخلاقی، اجتماعی، مواد مخدر و سرقت عنوان کرد. محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه مهرماه سال گذشته ماموریت اصلی سپاه را مقابله با تهدیدات داخلی اعلام کرده بود.

چند خبر دیگر:

حداد عادل می گوید مجلس قادر به انجام وظایفش نیست

غلامعلی حداد عادل، رييس کميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و رییس مجلس هفتم، روز جمعه اعلام کرد مجلس شواری اسلامی قادر به انجام وظايف خود، چه در زمينه قانونگذاری و چه در زمينه نظارت، نيست. آقای حداد عادل همچنين گفت: اين که به نماينده ای پول داده شود که به فلان قانون رای مثبت بدهد يا ندهد، خطری است که هم بالفعل واقع شده و هم به صورت بالقوه وجود دارد. وی اين سخنان را در نخستين همايش حزب تازه تاسيس جمعيت ره پويان انقلاب اسلامی بيان کرد.

فرهاد رهبر: می توانیم در دانشگاه تهران لباس فرم داشته باشیم

رئیس دانشگاه تهران گفت: خیلی از دانشجویان در ملاقاتهای حضوری این پیشنهاد را داده اند که دانشجویان دانشگاه تهران لباس فرم داشته باشندفرهاد رهبر، رییس دانشگاه تهران گفت: دانشجویان راجع به این مسئله فکر کنند که آیا دانشگاه می تواند یک لباس فرم داشته باشد که حداقل سر و لباس و وضع ظاهری دانشگاه را سر و سامان دهیم.به گزارش خبرگزاری های ایران، رییس دانشگاه تهران در نشست پرسش و پاسخ به دانشجویان در تالار فردوسی دانشگاه تهران گفت: دانشجویان نظرات خود درباره لباس فرم دانشجویی را از طریق ایمیل اعلام کنند و اگر تعداد قابل توجهی از دانشجویان این راهنمایی را داشته باشید که می توانیم در دانشگاه تهران لباس فرم داشته باشیم

کسری بودجه های آموزشی به روایت نماینده تهران

علی عباسپور تهرانی، رئيس کميسيون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت بودجه سازمان بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ۱۵۰۰ میلیارد تومان، بودجه آموزش عالی کشور ۴۵۰ ميليارد تومان و بودجه آموزش و پرورش ۵۷۰۰ ميليارد تومان کسری دارد. وی با اعلام موارد کسری بودجه مربوط به امر آموزش در ایران خواستار مشحص شدن موضع دولت در قبال این موارد شد.

XS
SM
MD
LG