لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۹

شمشيربازی، شطرنج و فوتبال ايرانفوتبال

تیم ملی فوتبال ایران روز ۱۹ آبان در دیداری دوستانه با تیم ملی قطر روبرو میشود.

به دنبال تعلیق فدراسیون فوتبال کویت از سوی فیفا و محرومیت تیم ملی آنکشور از انجام مسابقات بین المللی ، دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران با آن تیم ، که قراربود روز ۲۵ آبان برگزارشود، لغو شد و گفته میشود تیم ملی قطربه عنوان حریف تدارکاتی ایران انتخاب شده است.

تیم ملی ایران روز ۲۹ آبان سومین دیدار خود در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام جهانی را مقابل امارات برگزار می نماید.

همچنین مهدی مهدوی کیا و وحیدهاشمیان بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، شاغل در بوندس لیگای آلمان؛ شب گذشته در ترکیب تیمهای شان به میدان رفتند. اما تیمهای اینتراخت فرانکفورت و VFL بوخوم در مصاف با حریفان خود شکست را پذیرا شدند.


شمشيربازی

تيم ملی شمشيربازي سلاح سابر جوانان ایران به مدال نقره رقابتهاي آسيايي کره جنوبي دست يافت. در اين رقابتها که در رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار شد ، تيم سلاح سابر جوانان ايران با ترکيب مسعود و محمد فتوحی ، مهدي صرام و علي پاکدامن پس از برتري مقابل تيمهای عربستان و ژاپن به مرحله پاياني راه يافت. این تیم در فینال مقابل ميزبان مغلوب شد و به عنوان نایب قهرمانی رسید.


فوتبال جوانان

رقابتهای فوتبال جوانان زیر ۱۹ سال آسیا و انتخابی جام جهانی از فردا در عربستان آغاز میشود. تیم ایران که در گروه یک این رقابتها با ژاپن ، عربستان و یمن همگروه است، فردا در نخستین دیدار خود با تیم جوانان کشور میزبان روبرو خواهد شد.


مسابقات شطرنج قهرمانی جهان

دور یازدهم و پایانی مسابقات شطرنج قهرمانی رده های سنی جهان با کسب ۱۱ پیروزی ، ۱۲ تساوی و ۱۱ شکست برای نمایندگان ایران به پایان رسید. بازیهای شطرنج قهرمانی رده های سنی جهان از ۲۹ مهر با حضور ۸۸۵ شطرنج باز از ۷۳ کشور در وانگ تائوی ویتنام در ۱۱ دور به روش سوئیسی برگزار شد و در پایان این مسابقات ، برای ایران ، در رده سنی زیر ۸ سال، علیرضا علمایی با ۸ امتیاز از ۱۱ بازی مقام چهارم را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG