لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۵

گزارش هنری: «رقص مرگ» دوستداران مایکل جکسون در خیابان های لوس آنجلس


صدها نفر که هر یک به اشکال گوناگون ملبس به پوشش «زامبی»ها، یا انسان های زنده شده پس از مرگ، بودند در خیابان های هالیوود در یک رقص دستجمعی بیست و پنجمین سالگرد انتشار موزیک ویدیو و آلبوم پر فروش «تریلر» مایکل جکسون را جشن گرفتند.

آلبوم تریلر ششمین آلبوم نابغه عالم موسیقی پاپ آمریکا، مایکل جکسون، است که در سال ۱۹۸۲ توسط اپیک رکوردز در لس آنجلس ضبط و منتشر شد. این آلبوم که شامل برخی از معروف ترین ترانه های مایکل جکسون از جمله «بیلی جین» و «این دختر مال من است » بود، با همکاری تهیه کننده سرشناس، کوئینسی جونز، با استفاده از مخلوطی از انواع موسیقی از قبیل فانک، دیسکو، سول، راک ملایم و جاز آمریکایی ساخته شد.

مخارج ساخت و تهیه آلبوم تریلر در حدود ۷۵۰ هزار دلاربود اما در اوج محبوبیت، هفته ای یک میلیون نسخه از این آلبوم به فروش رسید و بنا بر برآوردهای شرکت اپیک رکوردز بیش از ۱۰۸ میلیون نسخه از آلبوم تریلر تاکنون در سراسر جهان به فروش رفته است.

این واقعه که امسال برای نخستین بار از همکاری جوانان ساکن لس آنجلس برخوردار بود، هر سال همزمان با هفته آخر ماه اکتبر و جشن های موسوم به «هالووین» در خیابان های شهرهای شرکت کننده در گوشه وکنار جهان اجرا می شود. این بار«رقصندگان زامبی» به منظور شکستن رکورد جهانی گینس سال ۲۰۰۷ که در آن بیش از ۱۷۲۲ رقصنده همزمان در ۵۲ شهر و۵ کشور جهان به رقص با آهنگ تریلر مایکل جکسون پرداختند، به خیابان های هالیوود ریختند.

این رقصندگان جهانی، خود را به شکل رقصندگان موزیک ویدیوی تریلر، ساخته جان لندیس فیلمساز هالیوود، در می آورند که برای ساختن این ویدیوی پرطرفدار از یکی ازاعتقادات سیاهان آفریقا الهام گرفته است که بنا بر آن روحی به بدن مرده حلول می کند و به آن جان تازه ای می بخشد و این مردگان سپس برای انتقام گرفتن به سراغ زنده ها می آیند.

امسال رقص زامبی هم زمان در ۹۱ شهر مختلف در ۱۲ کشور جهان برگزار شد و هرچند رکورد تازه ای به ثبت نرسید، اما رقصندگان در اماکنی چون گاراژهای تاریک و سرد و پس کوچه های خلوت و ترسناک به کمین ایستادند تا جلوه های وحشتناک تری به رقص دستجمعی امسال بدهند.

XS
SM
MD
LG