لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۹

گزارش تحليلی: يک شرکت هواپيمائی در اروپا در رکود اقتصادی جاری فرصت گسترش کار می یيند


در هفته گذشته، شرکت های بزرگ هوائی اروپا اعلام کردند که بمناسبت مشکلات شديد اقتصادی، در ماه گذشته از تعداد مسافران پروازهای هوائی کاسته شده و انتظار نميرود که وضعيت به اين زودی به حال عادی خود باز گردد.

با اين همه، مدير عامل شرکت هوائی ايرلندی «ريان اِير» در يک کنفرانس خبری اعلام کرد شرکت را توسعه خواهد داد و گفت اکنون بهترين موقع برای گسترش کار است و بايد از آن استفاده کرد.

***

شرکت هواپيمائی «ريان اِير» که از نوع شرکتهای با «بليط ارزان قيمت» است؛ روز دوشنبه اعلام کرد که با وجود نگرانی های حاصله از رکود جهانی اقتصاد و افزايش بهای سوخت هواپيما، پروازهای خود را توسعه خواهد داد. نگرانی هائی که بگونه ای جدی، صنعت هواپيمائی را با آسيب روبرو کرده است.

«مايکل اولری» مدير عامل شرکت هواپيمائی «ريان اير» در باره برنامه توسعه کار در يک کنفرانس خبری در برلن گفت مردم هنگام رکود اقتصادی معمولاً با افزايش بهای بليط روبرو هستند و به همين جهت ميخواهند از بليط های ارزان تری استفاده کنند. مسئله گسترش کار اين شرکت هواپيمائی هنگامی اعلام شد که مردم کمتر از سفرهای هوائی استفاده ميکنند.

در بحران اقتصادی جاری، شرکت های آليتاليا، «اسپان اير» و «آيسلند اير بيش از ساير شرکتهای هواپيمائی اروپا آسيب ديده اند. سازمان شرکت های هواپيمائی اروپا اعلام کرد که تعداد مسافران شرکت های عضو نسبت به سال گذشته درهمين ماه، حدود يک مميز يک دهم در صد تقليل يافته است. اما پروازهائی که در داخل اروپا انجام ميگيرد، بيش از اين دچار آسيب شده و تا ۱۲ در صد کم شده است.

بنا بر اعلام همين سازمان، طی بيست و پنج سال گذشته اين نخستين باری است که بحران اقتصادی بر تعداد مسافران هوائی اثر گزارده است.

پل چارلز مدير ارتباطات «ويرجين آتلانتيک اِروِيز» در همين رابطه ميگويد بنظر من برای هر کدام از ما شرکتها ديوانگی است که بگوئيم اوضاع طی دو سال آينده بهتر خواهد شد. بايد باز هم برای کم شدن تعداد مسافران آماده بود.

«جيمز باودن» يکی از کارشناسان صنعت هوائی بر اين باور است که برای رفع مشکلات موجود بايد حدود دو سال صبر کرد.

با اين همه، شرکت آلمانی لوفت هانزا بزرگترين شرکت هواپيمائی اروپا با افزايش ۴ مميز دو دهم در صد در ماه گذشته حدود ۵ ميليون مسافر را در پروازهای خود داشته است.

مدير عامل شرکت «ريان اِير،» شرکتی که بليط هواپيما را با بهای ارزان تری در اختيار مسافران قرار ميدهد، در باره گسترش شرکت خود به اين مسئله مهم اشاره ميکند و ميگويد اکنون بهترين موقع برای گسترش کار است. منظورم بهره برداری از رکود اقتصادی در زمان مناسب.

به گفته وی مشتريان اين شرکت در ماه سپتامبر ۲۰ مميز نيم در صد افزايش يافته در حالی که در همين ماه شرکت هواپيمائی بريتيش ارويز شش مميز دو دهم در صد از مسافران خود را از دست داده است.

«جيمی باودن» کارشناس صنعت هوائی بر اين باور است که صنعت جهانی هواپيماهای مسافری در منطقه اروپا طی سال آينده حدود ۴ تا ۵ ميليارد دلار ضرر خواهد داشت زيرا هيچ کس از اين رکود اقتصادی مصون نخواهد ماند.

XS
SM
MD
LG