لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۲

مک کین: پیشنهادی های اقتصادی اوباما بیشتر به اقتصاد صدمه خواهد زد


شش روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا رقابت بین باراک اوباما کاندیدای دمکرات و جان مک کین، کاندیدای جمهوریخواه، تنگتر شده است.

میانگین جدیدترین نظر سنجی ها نشان می دهد میزان جلوتر بودن سناتور اوباما در سراسر کشور حدود یک درصد پایین آمده، و اینک اندکی بالاتر از شش درصد است.

هردو کاندیدا روز چهارشنبه توجه خود را بر جلب نظر رای دهنگانی که هنوز تصمیم نگرفته اند، در ایالتهای اصلی و در برنامه های تلویزیونی متمرکز ساختند.

کمپین مک کین برای مقابله با تبلیغات تلویزیونی اوباما یک آگهی تلویزیونی ۳۰ ثانیه ای پخش کرد. در فلوریدا، مک کین به طرفدارانش گفت پیشنهاد های اقتصادی اوباما مالیاتها را افزایش خواهد داد و بیشتر به اقتصاد صدمه خواهد زد. او و سارا پیلین، نامزد معاونت ریاست جمهوری، در گردهمايی های انتخاباتی در اوهایو و ایندیانا نیز شرکت کردند. این دو ایالت از نظر سنتی جمهوریخواه بوده اند، اما در هر دوی آنها اوباما جلوتر است.

در اوهایو، سارا پیلین در باره سیاست انرژی سخن گفت و هشدار داد که اگر اوباما انتخاب شود، دمکراتها بر واشنگتن مسلط خواهند شد و برای استقلال انرژی آمریکا هیچ کاری انجام نخواهند داد.

در فلوریدا، جو بایدن یار انتخاباتی اوباما اظهار عقیده کرد که اوباما گزینه روشن برای تغییر است، و گفت ایالات متحده باید احترام خود در جهان را دوباره به دست آورد، و این کار را با پایان دادن به جنگ در عراق آغاز کند.
XS
SM
MD
LG