لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۷

اقتصاد و مالیات کانون های تمرکز مبازرات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا است


جان مک کین کاندیدای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا و باراک اوباما کاندیدای دمکرات، در حالی که کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات باقی مانده است، توجه خود را بر نگرانی های اقتصادی متمرکز ساخته اند.

مک کین در جریان یک گردهمائی در ایالت پنسیلوانیا در روز سه شنبه، برنامه های مالیاتی اوباما را به باد حمله گرفت. در این ایالت اوباما جلوتر است، با این حال مک کین به طرفدارانش گفت اوباما قصد دارد با افرایش مالیاتها، مسیر تقسیم ثروت را تغییر دهد.

اوباما در کمپین انتخاباتی خود در پنسبوانیا گفت او برای ۹۵ درصد آمریکايیان طبقه کارگر معافیت های مالیاتی ایجاد خواهد کرد و قول داد کاهشهای مالیاتی را که فقط به سود ثروتمندان بوده است لغو کند.

مک کین در گردهمايی دیگری گفت طرح او با ایجاد فرصت، و نه با مجازات کسانی که موفق هستند، برای آمریکايیان ثروث بوجود خواهد آورد.

نظر سنجی ها حاکی است اوباما با میانگین هفت درصد از مک کین جلوتر است.

اوباما امروز (چهارشنبه) در گردهمايی هایی در کارولینای شمالی و در ایالت فلوریدا شرکت می کند، در آنجا بیل کلینتون رییس جمهوری سابق نیز حصور خواهد داشت. اوباما همچنین در یک برنامه تلویزیونی ۳۰ دقیقه ای که از چندین شبکه پخش خواهد شد با مردم آمریکا سخن خواهد گفت. این برنامه آگهی است و گفته می شود اوباما یک میلیون دلار به هر شبکه پرداخت کرده است.

مک کین نیز در گردهمايی هایی در فلوریدا شرکت می کند و قرار است در یک برنامه تلویزیونی سی ان ان نیز حاضر شود.

XS
SM
MD
LG