لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

شمشيربازی، کمانداری، کشتی و فوتبال دختران ايران


کسب دومدال در مسابقات شمشيربازی قهرمانی آسيا

در دومين روز از رقابتهای شمشيربازی قهرمانی جوانان و نوجوانان آسيا که در شهر يانگوی كره جنوبی، برگزار ميشود، شمشيربازان جوان ايران، به يك مدال نقره و يك برنز دست يافتند. در اسلحه اپه، عبدالله سراجيان در مرحله نهايی با قبول شكست برابرنماينده كشور ميزبان، در جای دوم ايستاد و نشان نقره را كسب كرد. محمد رحيمی در مصاف با ديگر شمشيرباز كره جنوبی مغلوب شد و نشان برنز را بر گردن آويخت. در رقابتهای جوانان و نوجوانان آسيا، ٥١ ورزشكار از ١٧ كشور حضور دارند.

درخشش کمانداران ايران در آسيا

دو كماندار ايران در مرحله يك هشتم نهايی رقابتهای جايزه بزرگ آسيا با كسب پيروزی، به دور نيمه نهايی راه يافتند. رضا زمانی نژاد و مجيد احمدی در دومين روز رقابتهای تيراندازی باكمان جايزه بزرگ آسيا، در مرحله يك هشتم نهايی كمان كامپوند، با پيروزی برابر حريفان خود به مرحله نيمه نهايی راه يافتند. اما پرويز صادقی و محسن پورسلمان با شكست مقابل رقيبان ، از حضور در ادامه رقابتها باز ماندند. در مرحله مقدماتی اين رقابتها، در بخش كامپوند زنان نيز اكرم شعبانی دوم شد، سكينه قاسم پور در جايگاه سوم ايستاد و سيما حاجی ، دوازدهم شد. مرحله حذفی زنان، ٧ آبان ماه برگزار خواهد شد.

کشتی ايران مقام سوم جام جمهوريت را بدست آورد

تيم کشتی شهريارکه به نمايندگی از ايران در رقابتهای جام جمهوريت ترکيه شرکت کرده بود در کشتی فرنگی به مقام سوم دست يافت و در رقابتهای کشتی آزاد نيز به مکان ششمی رسيد. اين رقابتها در رده سنی جوانان برگزار شد.
مسابقات شطرنج رده های سنی جهان در دورهفتم مسابقات شطرنج رده های سنی جهان كه در شهر وانگ تائوی ويتنام جريان دارد تيم ملی شطرنج ايران به ١٦ پيروزی ٢ تساوی و ١١ شکست رسيد.

تيم فوتبال جوانان بانوان ايران

تيم فوتبال جوانان بانوان ايران برای شركت در مسابقات فوتبال زير ١٩ سال زنان آسيا، شب گذشته به مالزی سفر کرد. اين مسابقات از ٨ ام تا ١٥ام آبانماه در ٢ گروه برگزارخواهد شد که ايران در گروه B همراه با تيمهای هند، چين تايپه و استراليا قرار گرفته است و در نخستين ديدار ٨ آبان در مقابل هند قرار می گيرد .

تيم فوتبال دختران ايران به ترتيب در روزهای دهم ، دوازدهم و پانزدهم آبان مقابل تيمهای چين تايپه ، تايلند و استراليا به ميدان خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG