لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۴

اوباما بيشترين زمان باقيمانده را در ايالت هايی صرف خواهد کرد که پرزيدنت بوش در آنها پيروز شده بود


در آغاز آخرين هفته پيش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سناتور دموکرات باراک اوباما و سناتور جمهوریخواه جان مک کین بخش عمده ای از وقت و انرژی خود را در ایالت هایی صرف خواهند کرد که پرزیدنت بوش در انتخابات سال ۲۰۰۴ در آنها پیروز شده بود.

علیرغم گزارش های حاکی از بروز اختلافات درونی در کمپین مک کین وی بی اعتنا به ادامه پیشتازی اوباما در نظرسنجی ها وعده داد که نهایتا شب انتخابات رای دهندگان او را به رقیب دموکرات ترجیح خواهند داد. سناتور اوباما امروز در اوهایو در سخنرانی مهمی که مشاورانش «کلام آخر» کمپین او توصیف کرده اند با تکیه بر پیام تغییر از رای دهندگان خواست ورق را برگردانده و بر سیاست هایی که تنها برای پیروزی انتخاباتی به شکاف در آمریکا دامن می زند نطقه پایان بگذارند.

طولانی ترین رقابت انتخابات ریاست جمهوری تاریخ آمریکا پس از دو سال وقت و صرف بیش از یک میلیارد دلار هشت روز دیگر به خط پایان می رسد. دو رقیب جمهوریخواه و دموکرات، مک کین و اوباما، در حالی بر سر پیروزی در دو ایالت سرنوشت ساز، اوهایو و پنسیلوانیا، دست به دوئل انتخاباتی زده اند که مک کین باید در چندین سنگر دیگر جمهوریخواهان از جمله فلوریدا، ویرجینیا، کارولینای شمالی، کلرادو، نوادا، میسوری و ایندیانا مانع پیشروی اوباما شود.

اوباما در سخنرانی امروز خود موسوم به «کلام آخر» پرزیدنت بوش را مقصر بحران روزافزون اقتصادی معرفی کرد و گفت رویکرد رقیب جمهوریخواه در اقتصاد چیزی جز انعکاس سیاست بوش نیست. سناتور مک کین صبح امروز در سخنرانی در اوهایو نسبت به پيآمدهای کنترل دموکرات ها بر کاخ سفید و کنگره هشدار داد.

XS
SM
MD
LG