لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۷

گزارش سیاسی: هشدار رییس پلیس لس آنجلس به ساکنان این شهر در مورد حملات احتمالی القاعده


از: فیروزه خطیبی

ویلیام براتون ،رییس پلیس لس آنجلس، که در ماه های اخیر به جهت موفقیتی که در پایین آوردن میزان جنایات در لس آنجلس داشته است از توجه و محبوبیت خاصی برخوردار شده است، درنظر دارد تا در چند روز آینده طی یک پیام تلفنی از پیش ضبط شده برای رای دهندگان ساکن این شهر حمایت خود را از سناتورباراک اوباما برای اخذ مقام ریاست جمهوری آمریکا اعلام کند.

این موفقیت هم چنین به این شایعه دامن زده است که براتون درصدد است تا در صورت موفقیت اوباما، پست پرچالش و حساسی را در رابطه با مسائل امنیتی کشور به دست آورد.

در مقاله ای که اخیرا به قلم ویلیام براتون و آر پی ادی، از انستیتوی منهتن، در یکی از نشریات شهر نیویورک به چاپ رسیده است، پلیس شهر لس آنجلس هشدار داده است که بر مبنای موارد مشابهی در گذشته ، بن لادن و گروه القاعده کمی پیش از انتخابات گذشته آمریکا و انتخابات اسپانیا اقدام به تبلیغات و حملات تروریستی، از جمله بمب گذاری، کرده اند تا از این طریق روند این انتخابات را تحت تاثیر قرار دهند.

بنا بر نظر ویلیام براتون، شرایط کنونی اقتصادی در ایالات متحده آمریکا، می تواند بانک ها و مراکز اقتصادی را هدف این حملات احتمالی قرار دهد و در نتیجه تاثیرات عمده ای بر روحیه مردم بگذارد. ویلیام براتون در ضمن از پلیس و سازمان های دیگر خواست تا شرایط امنیتی خود را در دو هفته آینده مستحکم تر سازند.

در این مقاله هم چنین رییس پلیس لس آنجلس از نهادهای امنیتی خواسته است تا درهای ورودی اماکن مورد نظر را برای جلوگیری از هرگونه خطر بمب گذاری تحت نظر قرار دهند و به بازرسی دقیق افرادی که به این اماکن وارد می شوند بپردازند.

بنا برگفته ویلیام براتون ، هدف بن لادن تشدید شرایط نامساعد اقتصادی در آمریکا و ایجاد یک چهره منفی برای باراک اوباماست که می خواهد به جنگ عراق پایان دهد.

بن لادن بنا بر گفته ویلیام براتون، موافق اوضاع سیاسی کنونی آمریکاست و دوران زمامداری پرزیدنت جورج دبلیو بوش و جنگ در عراق و افغانستان به گونه ای به نفع او تمام شده است. در نتیجه برای بن لادن، ادامه سیاست های کنونی و انتخاب جان مک کین به ریاست جمهوری آمریکا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در این مقاله هم چنین آمده است که: «برای بن لادن مشکل خواهد بود که بتواند تصویری شیطانی از آمریکا با رییس جمهوری چون اوباما که در سراسر دنیا از محبوبیت برخوردار است بدست دهد.»

در پایان ویلیام براتون می گوید: «دوهفته آینده می تواند روزهای خطرناکی باشد و پلیس و ماموران امنیتی باید بیشتر از همیشه به مسائل امنیتی بپردازند.»

XS
SM
MD
LG