لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

ارتش پاکستان ميگويد يک پايگاه عمده ستيزه گران در نزديکی مرز افغانستان را تصرف کرده است


ارتش پاکستان ميگويد يک پايگاه عمده ستيزه گران را در نزديکی مرز افغانستان، در جريان عمليات تهاجمی جاری عليه القاعده و ستيزه گران طالبان در منطقه ايلی باجور تصرف کرده است.


ژنرال پاکستانی طارق خان ميگويد نيروهای ارتش، شهرک لوئی سم را، که جاده های تدارکاتی ارتش از آنجا ميگذرد، تحت کنترل خود در آورده اند.


وی امروز، شنبه، به خبرنگاران گفت پيروزی ارتش در پی يک رشته مقاومت های ستيزه گران طالبان عملی شد. نيروهای امنيتی پاکستان از ماه اوت با القاعده و ستيزه گران طالبان در منطفه باجور جنگيده اند.
ژنرال خان گفت در اين عمليات قريب هزار و پانصد ستيزه گر و هفتاد و سه سرباز کشته شده اند. با اينحال وی هشدار داد ممکن است چند ماه طول بکشد تا مقامات پاکستانی بتوانند منطقه باجور را کاملا کنترل کنند.


سازمان ملل متحد ميگويد قريب صد و نود هزار نفر در اين جنگ آواره شده اند و بسياری از آنان برای گريز از خشونت به افغانستان رفته اند.
آمريکا پاکستان را برای اقدامی قاطع تر عليه ستيزه گران زير فشار گذاشته است. واشنگتن ميگويد ستيزه گران از پاکستان به عنوان پايگاهی برای حمله به سربازان آمريکائی در افغانستان استفاده ميکنند.

XS
SM
MD
LG