لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۳۰

اوباما پيشتازی بر مک کين را حفظ کرده است 


باراک اوبامای دمکرات، و جان مک کين جمهوريخواه، به تلاش خود برای کسب آرای رای دهندگان در رقابت رفتن به کاخ سفيد ادامه ميدهند، و اين در حالی است که يک نظر سنجی در سطح ملی از پيشتازی اوباما حکايت دارد.

دوازده روزه مانده به انتخابات، مک کين، امروز، پنجشنبه، در فلوريدا مبارزه ميکند، که برای پيروز شدن، ايالتی حياتی تلقی ميشود. اوباما در اين ايالت فقط يک درصد جلوتر است.

اوباما به سهم خود در اينديانا مبارزه ميکند که مک کين در آنجا از يک پيشتازی ضعيف شش دهم درصدی برخوردار است.

اوباما بعدا راهی هاوائی ميشود تا از مادر بزرگ بيمار هشتاد و پنج ساله اش، مادلين دونهام، عيادت کند. ستاد انتخاباتی اوباما اوايل هفته اعلام کرده بود سلامتی خانم دونهام اخيرا رو به وخامت گذاشته است.

اوباما دريک نظر سنجی ملی به نسبت چهل و نه بر چهل و دو، هفت درصد از مک کين جلوتر است. اوباما در اغلب نظر سنجی های اخير، از جمله در چند ايالت حياتی برای پيروزشدن ، پيشتازی قابل توجهی داشته است. تحليلگران پيشتازی قوی اوباما را ناشی از اين برداشت ميدانند که وی قادر است از پس اقتصاد به دردسر افتاده بهتر برآيد.

مک کين در فلوريدا در چند ميتينگ موسوم به جو لوله کش نيز شرکت ميکند.

اين ميتينگ ها بدان جهت نام جو لوله کش گرفته است که يک مرد لوله کش اهل اوهايو، بنام جو، در جريان مبارزات انتخاباتی اوباما در آن ايالت، سياست های مالياتی وی را به چالش کشيد.

مک کين پس از آخرين مناظره تلويزيونی با اوباما، در انتقاد از برنامه های مالياتی او به عنوان برنامه هائی سوسياليستی، بارها چالشی را که اين مرد لوله کش مطرح ساخته بود، تکرار کرده است.

اوباما روز شنبه با شرکت در يک ميتينگ انتخاباتی در ايالت نوادا، مبارزات انتخاباتی را ازسر ميگيرد.

XS
SM
MD
LG