لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۴

سخنگوی کاخ سفید: وضع اقتصاد بدتر خواهد شد


یک مقام کاخ سفید به آمریکايیان هشدار داده است که وضع اقتصاد کشور پیش از اینکه بهتر شود، احتمالا بدتر خواهد شد.

دینا پرینو، سخنگوی کاخ سفید، روز پنجشنبه گفت چشم انداز شغل برای بسیاری از آمریکايیان تیره به نظر می رسد، و گزارشی که قرار است هفته آینده درباره رشد اقتصادی منتشر شود، خوب نخواهد بود.

او همچنین می گوید در حالی که رکود را پیش بینی نمی کند، ممکن است مدتی طول بکشد تا اقتصاد بتواند ایجاد مشاغل جدید را آغاز کند.

پرینو این موضوع را در حالی عنوان می کند که یک سلسله گزارش های جدید نشان می دهد اقتصاد آمریکا همچنان شکننده است.

یکی از گزارش ها حاکی است شمار مالکان خانه که در خطر از دست دادن مسکن خود قرار دارند سال گذشته ۷۱ درصد بالا رفت. گزارش دیگری می گوید قیمتهای خانه در ماه اوت همچنان رو به کاهش بود، و تقریبا شش درصد در سال گذشته پایین آمده است.

تنظیم کنندگان مقررات مالی فدرال روز پنجشنبه به قانون گزاران گفتند آنها سرگرم تهیه برنامه ای هستند که به مالکان خانه کمک می کند و مانع از بدتر شدن بحران مسکن خواهد شد.

مقامات می گویند این برنامه بانک ها را تشویق خواهد کرد وام های مسکن را برای مالکانی که دچار مشکل هستند تعدیل کنند، تا آنها بتوانند بدهی هایشان را بپردازند.

روز پنجشنبه، همچنین وزارت کار گفت تعداد آمریکايیانی که مزایای بیکاری دریافت می کنند، همچنان به بالاترین سطح در پنج سال اخیر نزدیک است.

جنرال موتورز، شرکت بزرگ اتومبیل سازی در آمریکا، می گوید در ادامه کوشش برای کاستن حدود ۱۵ درصد از هزینه ها، برخی از مزایای کارمندی را لغو می کند، در حالی که شرکت کرایسلر می گوید تقریبا دو هزار نفر را برکنار خواهد کرد.

و در بخش مالی، بانک سرمایه گذاری «گلدمن ساکس» طرحهایی را برای کاستن حدود ۱۰ درصد از نیروی کار خود اعلام کرد.

ماه پیش، وارن بافت، سرمایه گذار افسانه ای آمریکا گفت به آینده این موسسه اعتماد دارد و ۵ میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرد.

در این میان، شرکت گلدمن ساکس ، سازنده چاپگر و دستگاه های کپی، که با فروش های نامعلوم روبرو است، قصد دارد حدود سه هزار شغل را حذف کند.

XS
SM
MD
LG