لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۳

پارلمان چین لایحه جدید ایمنی غذایی را بررسی می کند


پارلمان چین بحث درباره لایحه جدید ایمنی غذایی را آغاز کرده است، این اقدام در حالی صورت می گیرد که پلیس افراد بیشتری را در ارتباط با رسوايی شیر آلوده به مواد شیمیايی بازداشت کرده است.

پیش نویس لایحه جدید که روز پنجشنبه در کنگره ملی خلق مطرح شد، کنترل های سخت تری را بر کیفیت مواد غذايی، که در حال حاضر نظارت زیادی بر آنها صورت نمی گیرد، پیشنهاد می کند.

خبرگزاری دولتی شین هوا می گوید در پیش نویس خواسته شده است که دولت مسوولیت بیشتری بر عهده گیرد و تمام مواد شیمیايی غیر مجاز در تولید غذا را ممنوع کند.

از سال گذشته، زمانی که خمیر دندان، غذای حیوانات و دیگر فراورده های آلوده ساخت چین نگرانی هایی را در سطح بین المللی موجب شد، پکن سرگرم بازنگری در معیارهای ایمنی مواد غذایی بوده است.

این موضوع در ماه های اخیر، هنگامی که شیر آلوده به ماده شیمیایی مسموم کننده ملامین چهار کودک را در چین کشت و ده ها هزار کودک دیگر را بیمار کرد، فوریت بیشتری یافت.

مقامات چین می گویند آنها روز پنجشنبه شش نفر را در مغولستان داخلی به اتهام افزودن ملامین به شیر تازه دستگیر کردند.

سی و شش نفر دیگر پیشتر دستگیر شده بودند.

وزارت بهداشت چین می گوید بیش از ۳۶۰۰ کودک که در اثر ملامین بیمار شدند هنوز در بیمارستان بستری هستند. وضع سه نفر از آنها وخیم است. وزارتخانه می گوید حدود چهل و شش هزار و هفتصد کودک دیگر درمان و مرخص شده اند.

ملامین می تواند موجب سنگ کلیه شود و دز بیشتر آن کلیه را از کار می اندازد.

XS
SM
MD
LG