لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۱

قهرمانی تیم والیبال نوجوانان ایران در آسیا


تیم ملی والیبال نوجوانان ایران برای چهارمین بار قهرمان آسیا شد. دردیدار پایانی هفتمین دوره رقابتهای قهرمانی والیبال نوجوانان آسیا اقیانوسیه، در كلمبوی سریلانكا، تیم ملی نوجوانان ایران به مصاف ژاپن رفت وموفق شد این تیم را در سه گیم پیاپی و با نتایج ٢۵ بر ۱۹ ، ٢۵ بر ۱۳ و ٢۵ بر۱۷ شكست دهد. ایران با این پیروزی، عنوان قهرمانی خود را در رقابتهای قهرمانی آسیا تكرار كرد.

در پایان این دوره از رقابتها، فرهاد سال افزون به عنوان ارزشمندترین بازیکن معرفی شد. همچنین عنوان بهترین مدافع و امتیاز آورترین بازیکن به ترتیب به سامان فائزی و پوریا فیاضی تعلق گرفت. والیبالیست های نوجوان ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات نیز، یکبار ژاپن را سه بر یک شکست داده بودند و با بُرد خود مقابل هند، جواز حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۰۹ ایتالیا را هم كسب كردند.

ایران که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی سال ۲۰۰۷ آسیا، در این مسابقات شرکت کرد، در رقابتهای ۲۰۰۱ اصفهان و ۲۰۰۵ تهران نیز قهرمان شده بود. این تیم همچنین عنوان نایب قهرمانی پیکارهای ۲۰۰۳ هند را دراختیار دارد. تیم والیبال نوجوانان ایران با کسب مدال طلای هفتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، هم اکنون پرافتخارترین تیم قاره کهن محسوب میشود.

XS
SM
MD
LG