لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۵

قهرمانی تيم ملی فوتبال نوجوانان ايران در آسيا و چند خبر ديگر ورزشی


قهرمانی تيم ملی فوتبال نوجوانان ايران در آسيا

تيم ملی فوتبال نوجوانان ايران پس از کسب مقام قهرمانی سيزدهمين دوره رقابتهای نوجوانان آسيا در ازبکستان، فردا شب به تهران بازمی گردد. تيم فوتبال زير ١٦ سال ايران پيش از شکست دادن تيم کره جنوبی و کسب مقام قهرمانی ، با حذف تيم سوريه و صعود به مرحله يک چهارم نهايی رقابتهای قهرمانی آسيا جواز حضور درمسابقات جام جهانی ٢٠٠٩ نيجريه را بدست آورد. اما سرمربی اين تيم ،علی دوستی مهر، پس از قهرمانی تيم ملی نوجوانان ايران درآسيا ، گفت: با اين تيم در جام جهانی نيجريه حرفی برای گفتن نداريم. وی گفت برای حضور موفق در جام جهانی، تيم ملی نوجوانان ايران بايد به صورت يك باشگاه در ليگ دسته اول بازی كند. گفتنی است در اين رقابتها، کاوه رضايی با به ثمر رساندن شش گل، آقای گل مسابقات شد.


مقام يازدهمی دختران واليباليست ايران

درهفتمين دوره رقابتهای واليبال قهرمانی نوجوانان دخترآسيا تيم ملی ايران به مقام يازدهمی دست يافت. در اين مسابقات که با حضور ١٣ تيم در مانيل فيليپين برگزار شد تيم ژاپن به قهرمانی رسيد و دختران نوجوان ايران که برای نخستين بار در اين رقابتها شرکت کردند به مکان يازدهمی رسيدند.

در خبری ازفوتبال ، تيم ملی فوتبال ايران به منظور آمادگی هرچه بيشتر برای حضور در مسابقات جام جهانی، قرار است ٢٠ ام ديماه يک ديدار تداركاتی با تيم ملی چين برگزار می کند. و آخرين خبر آنکه امروز يکشنبه فدراسيون دوچرخه سواری ايران اعلام کرد ، تيم ملی دوچرخه سواری پيست ايران به رقابتهای جام جهانی منچسترانگليس اعزام نخواهد شد.


مسابقات فوتسال جام جهانی برزيل با قهرمانی تيم ميزبان خاتمه يافت

در ديدار فينال اين رقابتها، برزيل، پس ازتساوی 2 بر 2 در مصاف با اسپانيا در ضربات پنالتی 4 به 3 برمدافع عنوان قهرمانی جهان ، چيره شد و برای چهارمين بارجام جهانی را ازآن خود کرد. همچنين روز شنبه در ديدار رده بندی اين رقابتها ، تيم ايتاليا از سد تيم روسيه گذشت و به مقام سوم دست يافت.

مسابقات فوتسال جام جهانی ٢٠٠٨ برزيل ديدار رده بندی بين دو تيم ايتاليا و روسيه دنبال شد. در پايان رقابت ٤٠ دقيقهای دو تيم، اين تيم ايتاليا بود که توانست با برتری ٢ بريک مقابل حريف پرقدرت خود به برتری دست يافته و عنوان سوم مسابقات جام جهانی ٢٠٠٨ برزيل را به دست آورد.

در اين بازی ابتدا تيم ايتاليا توسط آدريانو فوليا در دقيقه ٧ به گل برتری رسيد، ١٩ دقيقه پس از ثبت اين گل کنستانتين داشکوويچ کار را به تساوی کشاند و با گل ساد آسيس در فاصله ١٣ ثانيه مانده به پايان مسابقه برتری از آن تيم ملی فوتسال ايتاليا شد بدين ترتيب عنوان سوم مسابقات فوتسال جام جهانی ٢٠٠٨ برزيل را به ايتاليا رسيد.


رقابتهای فوتبال باشگاه های برزيل

رقابتهای فوتبال باشگاه های برزيل کامپناتو برازيلرو، شنبه شب پيگيری شد. در يکی از ديدارهای مهم هفته
٣٠ام رقابتهای فوتبال باشگاه های برزيل، تيم سانتوس در خانه بوتافوگو با يك گل به پيروزی رسيد. در اين مسابقه که تيم ميهمان در دقيقه ٧١ توسط مولينا به گل رسيد ، تيم بوتافوگو به چهارمين شکست خود طی شش ديدار گذشته تن داد.

در ديگر ديدارهای برگزار شده اين هفته تيم فوتبال اينترناسيونال ٢ به يك مقابل آتلتيكو پارانائنزه صاحب برتری شد و فيگرنزه ١- ١ مقابل ايپاتينگا به تساوی رسيد.

هم اكنون در جدول رده بندی، تيم گرميو با ٥٦ امتياز اول است و تيمهای پالميراس و سائوپائولو دوم و سوم هستند.

هفته نهم مسابقات فوتبال قهرمانی باشگاههای دسته اول فرانسه، موسوم به لوشامپيونا،روز شنبه با برگزاری هفت مسابقه آغاز شد.

در يکی از مهمترين ديدارها، تيم بوردو در زمين خود مقابل تولوز با نتيجه ٢ بر ١ به پيروزی رسيد و با اين برد با کسب ١٧ امتياز از ٩ ديدار به مکان دوم جدول ليگ صعود کرد. تيم تولوز نيز با اين شکست رده ی سوم جدول را تا پايان رقابتهای اين هفته ليگ لوشامپيونا از آن خود کرد. اما در ديگر ديدار حساس شنبه تيم صدر نشين المپيک ليون در ورزشگاه خانگی خود، استاد گرلان ميزبان تيم ليل بود. تيم ليل که در مکان پنجم جدول جای دارد در اين مسابقه تلاش بسياری نمود تا تيم مدافع عنوان قهرمانی متوقف کند و در پايان به خواست خود رسيد. اين مسابقه باتساوی ٢ بر ٢ خاتمه يافت.

بدين ترتيب تيم ليون هرچند که ٣ امتياز بازی را از کف داد اما با کسب يک امتياز اين ديدار با 20 امتياز در صدر جدول باقی ماند. در ديگر ديدارهای برگزار شده شنبه شب ، موناکو مقابل ميهمان خود نيس با نتيجه 2 بر 1 تن به شکست داد. کان مقابل ميهمان خود گرنوبل به تساوی ٢ بر ٢ رضايت داد . سوشو در زمين خود مقابل لوهاور به تساوی ١ بر ١ رضايت داد. نانت در زمين خود با يک گل مقابل سن اتين به برتری دست يافت. پاری سن ژرمن با نتيجه پر گل ٣ بر ٢ مقابل ميهمان خود لورين به برتری دست يافت . هم اکنون تيم ليون صدر جدول فوتبال باشگاههای دسته اول فرانسه را در اختيار دارد و تيمهای بوردو و تولوز هر دو با ١٧ امتياز به ترتيب در ردههای دوم و سوم جای دارند.


مسابقات قهرمانی موتو جی پی

درمسابقات قهرمانی موتو جی پی قهرمانی جهان که اين مرحله آن در پيست سپانگ برگزار شد والنتينو روسی موتورسوار ايتاليايی تيم ياماها با زمان ٤٣ دقيقه و ٦ ثانيه و ٧ هزارم ثانيه عنوان نخست را از آن خود كرد و دنی پدروسای اسپانيايی و آندرآ دوويزيوسوی ايتاليايی هر دو از تيم هوندا به ترتيب در رده های دوم و سوم جای گرفتند.

در ٢٥٠ سی سی ، آلوارو بائوتيستا شركت كننده اسپانيايی تيم آپريليا با زمان ٤٢ دقيقه و ٥٦ ثانيه و ٤٢٨ هزارم ثانيه اول شد و در ١٢٥ سی سی نيز گابور تالماژی مجارستانی از تيم آپريليا با ٤٣ دقيقه و ٧١ڞهزارم ثانيه در مكان نخست ايستاد.

XS
SM
MD
LG