لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۸

پاول اوباما را برای احراز مقام رياست جمهوری آمريکا تائيد کرد


کولين پاول وزير پيشين امور خارجه آمريکا باراک اوبامای دمکرات را برای احراز مقام رياست جمهوری مورد تائيد قرار داده است و ميگويد آمريکا به شخصيتی دگرگون کننده نياز دارد.

آقای پاول امروز، يکشنبه، در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی آمريکائی ان بی سی گفت آقای اوباما را برای توانائی در الهام بخشی، و فراگيری برنامه هائی که در مبارزات انتخاباتی ارائه داده است تائيد ميکند.

آقای پاول گفت به اعتقاد او آقای اوباما ، و رقيب جمهوريخواهش، جان مک کين، هردو شايسته احراز مقام رياست جمهوری هستند، اما آقای اوباما را مطابق با معياری می بيند که می تواند خاص يک رئيس جمهوری استثنائی و ثابت قدم در رهبری باشد.

آقای پاول در دوران رياست جمهوری بوش پدر رياست ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا را برعهده داشت. وی همچنين نخستين وزير امورخارجه در دولت بوش پسر بود.

آقای پاول گفت لحن منفی در مبارزات انتخاباتی آقای مک کين موجب دلسردی او شده است.

وی همچنين گفت خانم سارا پلين، فرماندار ايالت الاسکا، و شريک انتخاباتی منتخب آقای مک کين را برای احراز مقام رياست جمهوری، در صورتی که ضرورت پيدا کند، آماده نمی بيند.

آقای مک کين در مصاحبه ای جداگانه به شبکه تلويزيونی فاکس گفت برغم اختلاف نظرهائی که با آقای پاول دارد، کماکان به او احترام ميگذارد.

آقای مک کين همچنين گفت چند وزير پيشين امورخارجه نيز وی را تائيد ميکنند.

جديد ترين نظر سنجی ها آقای اوباما را شش درصد جلوتر از آقای مک کين نشان ميدهد، اما آقای اوباما روز شنبه به حاميانش گفت پيروز شدن را سهل و ساده نگيرند و برای کسب هر رای تلاش کنند

XS
SM
MD
LG