لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

رایس: بخش خصوصی فلسطین یک عامل واقعی برای توسعه اقتصادی است


رایس: بخش خصوصی فلسطین یک عامل واقعی برای توسعه اقتصادی است
رایس: بخش خصوصی فلسطین یک عامل واقعی برای توسعه اقتصادی است

توسعه اقتصادی کلید بوجودآمدن شرایط لازم برای موفقیت یک کشور فلسطینی است. کاندو لیزا رایس وزیر امور خارجه آمريکا روز ۱۴ اکتبر در سخنانی در مجمع بازرگانی و سرمایه گذاری فلسطینی در اتاق بازرگانی آمريکا گفت بخش خصوصی فلسطین یک عامل واقعی برای توسعه اقتصادی است و یاد آورشد اشتغال و فرصت های اقتصادی تفاوت محسوسی در زندگی فلسطینیان و در پیکار جاری آنها برای پایان دادن به افراط گرائی در میان خودشان بوجود خواهد آورد.

سلام فیاض، نخست وزیر فلسطینی، برای ایجاد فضایی که در آن بخش خصوصی بتواند آزادانه رشد کند و شکوفا شود، گام هایی برداشته و به یک سلسله اقدامات اصلاحی برای بهبود کارآئی دولت دست زده است. در نتیجه، تشکیلات خود گردان فلسطینی آماده است در تاسیسات زیر بنائی که برای گسترش بخش خصوصی لازم است سرمایه گذاری کند.

ایالات متحده کوشش های تشکیلات خود گردان را تایید می کند و خود را به مسلم ساختن ادامه این اصلاحات پای بند می داند. آمريکا در سال ۲۰۰۸ تقریبا ۶۰۰ میلیون دلار کمک برای فلسطینیان فراهم آورده است. و به عنوان نشانه ای از تعهد به دولت تشکیلات خود گردان فلسطینی و بوجود آمدن یک حکومت فلسطینی کارآمد، یکصد و پنجاه میلیون دلار برای کمک به بودجه تشکیلات در سال ۲۰۰۹ اختصاص داده است.

ایالات متحده همچنین متعهد است از مذاکرات جاری صلح بین طرف ها برای رسیدن به توافق بر اساس روند آناپولیس پیش از پایان سال حمایت کند. کاندولیزا رایس قول داد برای حل مناقشه شصت ساله از هیچ کوششی فروگذار نکند، تا آنکه فلسطینیان بتوانند با والائی در کشورشان زندگی کنند و اسراییلیان بتوانند با یک شریک دمکراتیک، که اسراییل را به عنوان همسایه خود می پذیرد، در صلح و امنیت بسر برند.

XS
SM
MD
LG