لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۶

گزارش هنری: پارک تفریحی دیسنی لند و ماجراجویی در کالیفرنیااز: فیروزه خطیبی

اختصاص بودجه قابل توجه برای ترمیم بخش «ماجراجویی در کالیفرنیا» در پارک تفریحی دیسنی لند، این مرکز جلب جهانگردان از سراسر دنیا را تبدیل به کالیفرنیای دهه ۲۰ میلادی می کند.

این طرح ترمیمی ، یکی از تازه ترین ابتکارهای دست اندرکاران شرکت دیسنی برای جلب جمعیت بیشتری از دیدارکنندگان به این بخش از پارک است. «ماجراجویی در کالیفرنیا» که در سال های اخیر به پارک قدیمی دیسنی لند اضافه شده در این مدت هنوز نتوانسته است ارتباط لازم را با هواداران این پارک تفریحی ایجاد کند و در حقیقت پروژه ای ناموفق بوده است.

طرح ترمیمی تازه، دیدارکنندگان را به کالیفرنیای ۱۹۲۰ میلادی می برد و به زمانی که والت دیسنی جوان وارد هالیوود شد. این تم احساسی در طرح اصلی دیسنی لند نیز به کار گرفته شده است. جایی که در خیابان اصلی آن، دیدارکننده به شهر محل تولد والت دیسنی، مارسلین ، در ایالت اوهایو برده می شود. در ماجراجویی در کالیفرنیای تازه، جهانگردان خواهند توانست زندگی ماجراجویانه والت دیسنی، این اعجوبه نقاشی متحرک را در روزهای نخست ورود به کالیفرنیا تعقیب کنند.

شرکت دیسنی که پیش از این، درسال ۲۰۰۱ برای ساختن بخش کالیفرنیای پارک ، مبلغ یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است ، مبلغ مشابهی را برای تبدیل پارک کنونی به طرح ترمیمی تازه در نظر گرفته است و این بازسازی تا سال ۲۰۱۲ به طول خواهد انجامید.

تکمیل و ایجاد چند بخش از سرگرمی های کنونی ماجراجویی در کالیفرنیا، از جمله بخش برج وحشت و داستان اسباب بازی ها، در دو سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیون دلار خرج برداشته است.

این نشان می دهد که شرکت دیسنی برای جلب تعداد بیشتری از دیدارکنندگان به بخش ماجراجویی در کالیفرنیا، حاضر به سرمایه گذاری به مبالغی گزاف است. چرا که پارک قدیمی و اصلی دیسنی لند در همسایگی، این پارک تازه را به شدت تحت الشعاع قرار داده است. منتقدین نیز از نخستین روز گشایش این پارک تازه ، همواره حس خالی و بی محتوا بودن آن را مورد انتقاد قرار داده اند.

طرح تازه دیسنی هفته آینده به طور کامل اعلام خواهد شد.

باب ویز، رییس کل اجرایی شرکت والت دیسنی در لس آنجلس می گوید: «با این طرح تازه ما هواداران دیسنی لند را به یک کالیفرنیای ایده آل تری که بتواند احساسات آن ها را به غلیان درآورد خواهیم برد.»


XS
SM
MD
LG