لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۹

اوباما در دو ايالت معمولا جمهوريخواه از مک کين جلوتر است


جان مک کين و باراک اوباما، کانديداهای رياست جمهوری آمريکا، در رقابت برای رفتن به کاخ سفيد، مبارزات انتخاباتی را به ايالت هائی برده اند که معمولا به کانديداهای محافظه کار رای ميدهند.

مک کين، کانديدای جمهوريخواه، امروز، جمعه، در ايالت فلوريدا در ميتينگ های انتخاباتی شرکت ميکند. پيش از اين، کانديداهای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه، در فلوريدا برنده شده اند، اما نظر سنجی های اخير نشان ميدهد اوبامای دمکرات در اين ايالت پنج درصد از مک کين جلوتر است.

اوباما قرار است امروز مبارزات انتخاباتی را به ايالت ويرجينا ببرد که معمولا در انتخابات رياست جمهوری يک پايگاه جمهوريخواهان بوده است. نظر سنجی های اخير نشان ميدهد اوباما در اين ايالت نيز قريب هشت درصد جلوتر است.

اوباما به حاميانش عليه غرّه شدن، و يا اطمينان بيش از حد، هشدار داده است.

مک کين که به حاميانش گفته است برای پيروزی و بردن کشور به مسيری جديد می جنگد، از پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری نا محبوب فاصله گرفته است.

نتايج نظر سنجی های جديد نشان ميدهد که بحران اقتصادی به اوباما در جلو افتادن در سطح ملی، و نيز در چندين ايالتی که رقابت ها شديد است، کمک کرده است.

دو رقيب، پنجشنبه شب در نيويورک در ضيافت خيريه سالانه ای شرکت کردند که امسال برای گرامی داشت ال اسميت فرماندار پيشين ايالت نيويورک، و متقاضی ناکام احراز مقام رياست جمهوری آمريکا در انتخابات هشتاد سال پيش ترتيب داده شده بود.

بنا به سنت رايج در اين ضيافت، مک کين و اوباما هردو، خود و يک ديگر را با لطيفه و جوک، به اصطلاح دست انداختند، اما دست آخر نيز در تجليل و تحسين از يکديگر به تفصيل سخنرانی کردند.

XS
SM
MD
LG