لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

اف بی آی راجع به اتهامات تقلب در ثبت نام رای دهندگان تحقيق ميکند


ماموران اداره کل کارآگاهی آمريکا، موسوم به اف بی آی، در باره اتهاماتی تحقيق می کنند که به يک گروه اجتماعی برای کمک به تقلب درثبت نام رای دهندگان در آستانه انتخابات رياست جمهوری آمريکا نسبت داده شده است.

وسائل ارتباط جمعی ميگويند اف بی آی ميخواهد بداند آيا گروه موسوم به ACORN ، که يک گروه خواستار اصلاحاتی فوری است، در به جريان انداختن تقاضانامه هائی جعلی برای ثبت نام رای دهندگان نقشی داشته است، يا نه. نمايندگان اين گروه ميگويند به آنان در باره چنين تحقيقی هيچگونه اطلاعی داده نشده است.

کارمندان ACORN به تسليم تقاضا نامه های ثبت نام برای افرادی که واجد شرايط رای دادن نيستند، از جمله چهره هائی خيالی نظير ميکی ماوس، متهم شده اند. ACORN اذعان دارد که در چند مورد محدود چنين اتفاقی رخ داده است، اما ميگويد ضمن اخراج کارمندان درگير، مقامات انتخاباتی را با خبر کرده است.

جان مک کين کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه از رقيب مکراتش، باراک اوباما، برای ارتباط با ACORN انتقاد کرده است، و از حزب دمکرات خواستار همکاری کامل با تحقيقات شده است. اوباما داشتن مناسباتی عمده با ACORN را تکذيب ميکند.

پليس در ايالت نوادا اخيرا در چارچوب تحقيقاتی ايالتی راجع به تقلب در ثبت نام رای دهندگان، از يک شعبه ACORN تفتيش و بازرسی کرد.

يک کارمند داوطلب در ACORN ميگويد جمهوريخواهان پشت سر اين تفتيش ايالتی بوده اند، که انتظار ميرود صحنه رقابتی بسيار نزديک بين دو کاندايدا باشد.

XS
SM
MD
LG