لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۳

تيم ملی فوتبال ايران دو بر يک کره شمالی را شکست داد


در ادامه رقابتهای انتخابی جام جهانی آفریقای جنوبی، ملی پوشان فوتبال ایران، چهارشنبه عصر، مقابل کره شمالی به یک پیروزی ارزشمند رسیدند. دراین دیدار که درمرحله گروهی رقابتها و به قضاوت محمدعبدالله الهلالی ازعمان در ورزشگاه آزادی تهران برگزارشد، تیم ایران با نتیجه ۲ بر یک تیم کره شمالی را شکست داد. مهدی مهدوی کیا در دقیقه ۱۰ و جواد نکونام در دقیقه ۶۳ برای ایران گل زدند و تک گل کره شمالی را نیز جونگ تائه در دقیقه ٧۱ وارد دروازه ایران کرد. ضمن اینکه هر دو تیم موقعیت های گلزنی مختلفی داشتند. چند فرصت گلزنی تیم ملی ایران، توسط رسول خطیبی به هدر رفت.

تیم ایران درتنها بازی گذشته خود در مرحله دوم رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ درشهر ریاض مقابل تیم ملی عربستان به تساوی رسید. كره شمالی هم در دو دیدار گذشته پیش از شکست ازایران- تیم امارات را مغلوب ساخته ودرمقابل تیم كره جنوبی به تساوی رسید. درسایربازیهای این روز ، دردیگر بازی همین گروه، كره جنوبی باحساب ۴ بر یک امارات را از پیش رو برداشت. در گروه یك هم استرالیا با ۴ گل قطر را شکست داد و تيم ملي فوتبال ژاپن با ازبکستان يک بر يک مساوی کرد.

علی دایی سرمربی تیم ملی ایران پس از این بازی ایران در مقابل کره شمالی در نشستی خبری گفت: بازی با كره شمالی ،سخت ترین بازی در زمان مربیگری ام در تیم ملی بود و خوشحالم كه با فرصت طلبی توانستیم یكی از سرسخت ترین حریفان خود را شكست دهیم و با امیدواری زیادی به استقبال ادامه مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی برویم. تیم ملی فوتبال ایران ۲۹ آبان در سومین دیدار خود در مرحله انتخابی رقابت های جام جهانی در قاره آسیا مهمان امارات خواهد بود.


XS
SM
MD
LG