لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۶

نظر سنجی ها از پيشتازی اوباما بر مک کين در آستانه آخرين مناظره آنان حکايت دارد


جان مک کين و باراک اوباما کانديداهای رياست جمهوری آمريکا سومين و آخرين مناظره انتخاباتی خود را امشب، چهارشنبه شب، در شرايطی برگزار ميکنند که نتيجه يک نظر سنجی جديد از پيشتازی دو رقمی اوبامای دمکرات بر مک کين جمهوريخواه حکايت دارد.

در نظر سنجی مشترک روزنامه نيويورک تايمز و شبکه خبری تلويزيونی سی بی اس که نتيجه آن ديشب منتشر شد پنجاه و سه درصد از کسانی که مورد سئوال قرار گرفتند از اوباما و سی و نه درصد از مک کين جانبداری کردند.

در نظر سنجی مشترک روزنامه لس آنجلس تايمز و خبرگزاری بلومبرگ نيز از هزار و پانصد نفری که مورد سئوال قرار گرفتند پنجاه درصد طرفدار اوباما و چهل و يک درصد طرفدار مک کين بودند.

در همين حال نظر سنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری تلويزيونی ای بی سی از پشيتازی بيشتر اوباما در چهار ايالت مهم و سرنوشت ساز، شامل کلرادو، ميشيگان، مينه سوتا و ويسکانسين حکايت دارد.

نظر سنج ها بحران اقتصادی را عاملی موثر در پائين رفتن ميزان حمايت از مک کين در يک ماه گذشته تشخيص داده اند .

مک کين ديروز برنامه ای پنجاه و دو ميليارد دلاری را برای کمک به آمريکائيان در مقابله با بحران مالی ارائه داد. وی در يک ميتينگ انتخاباتی در ايالت شرقی پنسيلوانيا گفت برنامه او ضمن حذف ماليات بر حقوق ايام بيکاری به بازنشستگان نيز در حفظ پس اندازهايشان کمک ميکند. مک کين گفت معافيت های مالياتی که می تواند به ايجاد مشاغل کمک کند بخشی از برنامه اوست.

اوباما برنامه اقتصادی خود را روز دوشنبه ارائه داد که معافيت مالياتی برای شرکت های مولد مشاغل جديد در آمريکا بخشی از آن است.

XS
SM
MD
LG