لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

آخرين تمرين تيم ملی فوتبال ايران  پيش از پيکار با کره شمالی


تيم ملی فوتبال ايران نيزعصرروز سه شنبه آخرين تمرين خود را پيش از بازی با کره شمالی در دور مقدماتی جام جهانی برگزار کرد.

هفته سوم مسابقات فوتبال انتخابی جام جهانی ٢٠١٠ آفريقای جنوبی در قاره آسيا فردا با برگزاری چهار بازی در گروه‌های دوگانه پيگيری می شود. از فردا تيمهای مدعی صعود در قاره آسيا ، ز در دور دوم اين بازيها به مصاف هم ميروند.در روزی که تيم بحرين از گروه يک و عربستان از گروه ٢ استراحت می کنند، تيم‌های مدعی ايران، استراليا، کره جنوبی و ژاپن مقابل حريفان خود صف‌آرايی ميکنند. در ديدارهای فردا تيم ملی فوتبال قطر با هدايت برونو متسو در استراليا به ديدار تيم ملی فوتبال ان کشور می رود. متسو در اولين آزمون که از قضا سخت‌ترين آزمون اين مربی فرانسوی است برای صدرنشينی قطر بايد به نتيجه ای غير از شکست در مصاف با ميزبان قدرتمند خود بينديشد. در ديگر ديدار اين گروه تيم ملی فوتبال ژاپن در خانه از ازبکستان پذيرايی می کند. ازبکستان در اين بازی ميرجلال کاسيموف را به جای رئوف ايلينيف بعنوان سکان دار تيم خواهد داشت. ازبک‌ها پس از دو شکست مقابل قطر و استراليا چاره‌ای جز شکست ژاپن ندارند چرا که با ثبت نتيجه‌ای غير از اين بايد با جام جهانی از همين حالا وداع کنند.کره جنوبی که يکی از اصلی ترين حريفان تيم ملی فوتبال ايران در مرحله نهايی انتخابی جام جهانی محسوب ميشود نيز پس از توقف مقابل کره شمالی در هفته دوم، در اين هفته با امارات، تيم بی امتياز جدول رده بندی گروه 2 مسابقات روبه‌رو می شود.

اين تيم که با مربی جديد خود بايد به ديدار کره برود، دراولين بازی رسمی با اين مربی، روزی سخت را در سئول پيش رو خواهد داشت.

در ديگر بازی مرحله مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠ ملی پوشان ايران، چهارشنبه عصر در ورزشگاه آزادی تهران دومين ديدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠ مقابل کره شمالی برگزار می کنند .

تيم ملی ايران که در دور دوم اين بازی ها استراحت داشت ، در نخستين بازی خود در برابر عربستان در رياض متوقف شد و اکنون با ١ امتياز در رده سوم جدول گروه دو قرار دارد. در اين گروه تيمهای کره شمالی و عربستان با 4 امتياز از دو ديدار به ترتيب اول و دوم هستند ، کره جنوبی با ١ امتياز از يک بازی سوم است و امارات بدون کسب امتياز از دو بازی قبلی خود در رده چهارم قرار گرفته است. تيم ملی کره شمالی نيز که از چهار روز پيش به ايران سفر کرده ، روزسه شنبه در زمين اصلی ورزشگاه آزادی آخرين تمرينات خود را برگزار کرد.

پخش مستقيم تلويزيونی


در ارتباط با ديدار دو تيم ملی فوتبال ايران و کره شمالی،خبرهايی ازعدم اجازه پخش مستقيم تلويزيونی منتشرشده است.
ناظر مالزيايی کنفدراسيون فوتبال آسيا ،دراين ديدارگفت: به دليل عدم انعقاد قرارداد بين صدا وسيما جمهوری اسلامی و شرکت WSG به عنوان اسپانسرانحصاری دور چهارم اين مسابقات، ديدارايران و کره شمالی اجازه پخش مستقيم ندارد. اين در حاليست که رييس شورای سياست گذاری ورزش صدا و سيما گفته است: قرارداد حق پخش تلويزيونی بازی ايران برابر کره شمالی منعقد شده و مشکلی بابت پخش اين ديدار وجود ندارد.


XS
SM
MD
LG