لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

تنيس جام کرملين


مسابقات تنيس جام کرملين با قهرمانی برترين تنيسور جهان به پايان رسيد. يلنا يانکويچ صرب که در تنيس اوپن چين و جايزه بزرگ پورشه در اشتوتگارت آلمان، به عنوان قهرمانی رسيد، درمسابقات تنيس روسيه نيز به جام کرملين دست يافت.

در ديدار نهايی مسابقات يک ميليون و ٣٥٠ هزار دلاری روسيه موسوم به تنيس جام کرملين، يلنا يانکوويچ از صربستان در مصاف با ورا زواناروا مشکل چندانی نداشت و با اقتدار به پيروزی رسيد.

زواناروا نفر نهم تنيس جهان وبخت هفتم کسب اين جام در ست نخست در زدن سرويس، خوب عمل نکرد و تسليم يانکويچ شد. زواناروای ٢٤ ساله که در مسکو بدنيا آمده است ،در برابر تماشاگران خودی به مصاف يکه تاز تنيس زنان آمده بود واميد داشت تا با برتری بر يانکويچ شگفتی ساز شود. اين دوتنيس باز در سه ميدان قبلی که طی ۴هفته گذشته برگزار شده در برابر هم قرارگرفته اند و در هر سه ديدار يانکويچ برتری خود را به حريف روسش ديکته کرده است.

در اين مصاف زواناروا در ست دوم بهتر ظاهر شد، ولی در اين ست نيز تنها ٥٢ درصد از سروهای اولش موفق بود و در برابر تنيسور صرب شکست را پذيرا شد.

يانکويچ که در نيمه نهايی برابر قهرمان المپيک پکن، النا دمينتوا ی روس، ست اول را ٦-صفر واگذار کرده بود در اين ميدان آنچه در چنته داشت رو کرد تا بازی به گيم سوم نرسد. يانکويچ ٢ ساله هم اکنون با درخششی دوباره در صدر تنيس جهان است. وی ستهای اول و دوم اين فينال را با نتايج ٦-٢ و ٦-٤ بسود خود نوشت. يانکويچ برای رسيدن به جام قهرمانی تنها يک ساعت و ٢٨ دقيقه زمان نياز داشت تا پس از ٤ سال اولين تنيسوری باشد که ٣ تورنمت پی در پی را با قهرمانی به پايان رسانده است.

اين چهارمين عنوان قهرمانی يلنا يانکويچ در سال جاری و هشتمين عنوان قهرمانی WTA تورجهان برای وی بشمار ميرود.

XS
SM
MD
LG