لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۵

فوتبال و واليبال نوجوانان، کاراته، و شطرنج ايران


فوتبال نوجوانان ايران جهانی شد

در رقابتهای فوتبال قهرمانی نوجوانان آسيا ، انتخابی جام جهانی، روزيکشنبه تيم فوتبال زير ١٧ سال نوجوانان ايران با پيروزی بر تيم سوريه، به مرحله نيمه پايانی اين بازيها راه يافت.

در اين مسابقه که در تاشکند پايتخت ازبکستان بر گزارشد تيم ايران توانست با دو گلِ برسوريه غلبه کند و ضمن راه يابی به مرحله نيمه پايانی اين مسابقات، جواز حضور در جام جهانی نوجوانان در نيجريه را هم بدست آورد.

واليبال نوجوانان ايران

تيم ملی واليبال نوجوانان ايران که برای شرکت در هفتمين دورة مسابقات واليبال نوجوانان آسيا در سريلانکا به سر می برد، ٢ ديدار تدارکاتی خود مقابل تيم ملی نوجوانان سريلانکا را با پيروزی ٣ بر صفربه پايان رساند. تيم ايران درمسابقات واليبال قهرمانی نوجوانان آسيا سه شنبه به ديدار ژاپن خواهند رفت. اما تيم ملی واليبال نوجوانان دخترايران در نخستين ديدارخود در مسابقات واليبال قهرمانی دختران نوجوان آسيا، امروز برابر تايلند 3 بر صفر نتيجه را به حريف خود واگذار کرد.

کاراته ايران

رقابتهای بين المللی کاراته جايزه بزرگ ترکيه، برای ايران با يک مدال طلا و ٢ نشان برنز همراه بود.
در مسابقات کوميته و در وزن منهای ٧٠ کيلوگرم اين مسابقات سعيد فرخی با ٤ پيروزی برابر حريفان خود صاحب نشان طلا شد و در وزن ٦٠- کيلوگرم امير مهدی زاده با غلبه بر محمدرضا غروبی ديگر کاراته ايران به مدال طلا دست يافت.

در بخش کاتا نيز داود شاه چراغی در ديدار نهايی مسابقات مقابل حريفی از کشور ميزبان شکست خورد و به نشان نقره بسنده کرد.

روز شنبه نيز الهامی ملی پوش منهای ٨٠ كيلوگرم ايران در ديدار نهايی اين وزن نماينده ی اوكراين را شكست داد و ضمن كسب عنوان قهرمانی، گردن آويزطلا را از آن خود كرد.

در کاتا نيزمحسن اشرفی به مقام سوم اين رقابتها دست يافت. تيم ملی كاراته ايران به منظورآمادگی بيشتربرای شركت در مسابقات جهانی ٢٠٠٨ توكيو، در مسابقات شركت كرده است.

و خبرآخر از تيم ملی شطرنج ايران

تيم ايران در رقابتهای بازيهای فکری جهان به مدال برنز رسيد.

در پايان مسابقات شطرنج سريع نخستين دوره بازيهای ورزشی فكری جهان، نمايندگان ايران پس از چينِ ميزبان و ويتنام به اين عنوان دست يافتند.

XS
SM
MD
LG