لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

فوتسال، ايران ٥ - اوکراين ٤


در ادامه مسابقات مرحله دوم جام جهانی ٢٠٠٨ برزيل ، امروز، يکشنبه از گروه E دو تيم ايران و اوکراين به مصاف هم رفتند که در پايان تيم ملی ايران به يک پيروزی ارزشمند دست يافت.

در اين ديدار که در مارکانازينييو خيمنازيای شهر ريودوژانيرو، به قضاوت خان اَسِلام از موزامبيک برگزار شد، تيم فوتسال ايران موفق شد هر ٥ گل خود را برابر اوکراين در نيمه نخست به ثمر رسانده و در نهايت به پيروزی 5 بر 3 دست يابد.

وحيد شمسايی در دقايق ١٠ و ١٣ دو گل از روی نقطه پنالتی برای ايران زد. محمد طاهری دقايق ١٥ و ١٩- برای ايران گلزنی کرد که يکی از دو گل وی از روی نقطه پنالتی دوم به ثمر رسيد. همچنين فيليپی اُف دقيقه۱۱ با گل به خودی برای تيم فوتسال ايران گلزنی کرد.
اما در نيمه نخست اين ديدار ماکايف در دقيقه ٦، چپورنيوک ٩ و خورسوف در دقيقه ١٦ گل های اوکراين را به ثمر رساندند.در نيمه دوم که ايران با چنگ و دندان از دروازه خود دفاع کرد تنها يک گل دريافت نمود. در پايان ايران محروميت شمسايی و کشاورز.

وحيد شمسايی کاپيتان تيم فوتسال ايران در دقيقه ١١ اين ديدار، از داور مسابقه اخطار دريافت کرد و بدين ترتيب وی، با دريافت دومين کارت زرد خود ، ديدار بعدی تيم ايران برابر ايتاليا را از دست داد.

همچنين در اين نيمه محمد کشاورز از ايران و فيليپی اف و لگچانوف از تيم اوکراين ديگر بازيکنان اخطاری بودند. اما تيم فوتسال ايران کشاورز را در نيمه دوم اين ديدار نيز از دست داد.

كشاورز در پی خطايی که ٥ دقيقه مانده به پايان بازی انجام داد از زمين مسابقه اخراج شد ، تا تيم ملی فوتسال ايران در ديدار حساس خود برابر ايتاليا اين دو بازيكن كليدی را در اختيار نداشته باشد. گفتنی است که وحيد شمسايی از ايران در دقيقه ١٤ و لگچانوف از اوکراين در دقيقه ١٩ موقعيت خود از روی نقطه پنالتی دوم را از دست دادند.

برای تيم ايران مقابل اوکراين وحيد شمسايي- مصطفی نظری - علی حسن زاده - محمد کشاورز - محمد طاهری - مسعود دانشور - مصطفی طيبي- ابراهيم مسعودی و مجيد لطيفی بازی کردند.

نتايج کامل بازيهای يکشنبه و برنامه آخرين روز ديدارهای گروهی در گروه اول ايران ٥ بر ٤ اوکراين را ناکام گذاشت و برزيل با ٣ گل ايتاليا را درهم شکست. در اين گروه برزيل ميزبان رقابت ها شش امتيازی است.

درگروه دوم روسيه ٥ بر٤ پاراگوئه را مغلوب ساخت و اسپانيا ٢ بر يک از سد آرژانتين گذشت.در اين گروه اسپانيا با ٦ امتياز در صدر قرار دارد.

مرحله يک چهارم پايانی که سه شنبه بر گزار خواهند شد. در گروه اول برزيل با اوکراين وايران با ايتاليا روبرو ميشود. درگروه دوم نيز اسپانيا با پاراگوئه و روسيه با آرژانتين مصاف خواهد داد.

تيم ايران در ديدار قبلی خود برابر برزيل با وجود ارائه يك بازی خوب با يك گل مغلوب شد. در دقيقه سه مسابقه شوماخر در مقابل دروازه با شوتی زمينی توپ را به تودروازه ايران دوخت. تيم برزيل که در چهار مسابقه مرحله اول اين رقابتها در مجموع ٤٩ بار دروازه حريفان خود را گشوده بود، مقابل ايران با دشوارترين حريف خود روبرو شد و تنها يکبار پای بازيکنانش به گل باز شد. در پيکار برزيل - ايران تماشاگران برزيلی حاضر در مارکانازينييو خيمنازيای شهر ريودو ژانيرو انتظار گلهای بيشماری داشتند، اما مصطفی نظری سنگربان ايران در اين ديدار خوش درخشيد و دروازه ايران را از فرو ريختن بارها نجات داد.

XS
SM
MD
LG