لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۰

سربازان پاکستانی بيش از سی و چهار ستيزه گر را در مناطق قبيله ای کشتند


مقامات امنيتی پاکستان می گويند سربازان دولتی بيش از سی و چهار جنگجو را در آخرين مبارزه در يکی از مناطق نا آرام قبيله ای در مرز افغانستان از بين بردند.

سربازان با استفاده از هليکوپتر و توپ، دست کم بيست و چهار جنگجوی القاعده را در منطقه باجوار از بين بردند. گفته می شود تيراندازی در روز يکشنبه شروع و تا امروز (دوشنبه) ادامه داشته است.

مقامات ارتشی می گويند ده جنگجوی ديگر نيز در يک نبرد مداوم با نيروهای امنيتی در شمال غربی پاکستان، دره سوات، امروز کشته شدند.

در جای ديگر در شمال غربی، مقامات اعلام کردند چهار نفر شامل يک سياستمدار محلی در يک بمب گذاری کنار جاده ای در ناحيه دير، زخمی شدند.

در خبرهای ديگر، امروز دوشنبه، مقامات دولتی پاکستان با قانون گذاران به طور گسترده با يکديگر درباره تدابير ضد تروريستی تبادل نظر می کنند.

در گزارشی که توسط ارتش و مقامات اطلاعاتی به قانون گذاران درهفته پِيش ارايه شد پيشنهاداتی برای گسترش مبارزه عليه ستيزه جويان مطرح شد.

پاکستان در هفته های اخيرمورد چندين حمله قرار گرفته از جمله بمب گذاريهای انتحاری در هتلی در اسلام آباد که منجر به کشته شدن بيش از پنجاه تن در ماه گذشته شد.

طرفداران طالبان می گويند اين حملات در مقابله با تهاجمهای ارتش در شمال غربی مناطق قبيله ای است.

ارتش می گويد دست کم هزار جنگجو از زمانی که نيروهای امنيتی در ماه اوت در منطقه باجور اقدام به مبارزه کرده اند، از بين رفته اند.

دولت پاکستان از طرف همسايه اش افغانستان و ايالات متحده برای از بين بردن جنگجويان طالبان و القاعده در مرز افغانستان تحت فشار است. مقامات معتبر می گويند که جنگجويان از خاک پاکستان برای حمله به سربازان در افغانستان استفاده می کنند.

XS
SM
MD
LG