لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۰

گزارش تحليلی: معالجه پسر بچه ایرانی مبتلا به سرطان مغز در اسراییل


يک پسر بچه ايرانی مبتلا به سرطان مغز در اسراييل تحت درمان قرار دارد. برغم رابطه خصمانه و تنش آلود جمهوری اسلامی ايران و دولت اسراييل، از آن جا که معالجه اين کودک در ايران و ترکيه مفيد واقع نشده، درمان او در يکی از پيشرفته ترين بيمارستان های جهان که در تل اويو قرار دارد انجام می شود.

***

يک پسربچه ١٢ ساله ايرانی که مبتلا به سرطان مغز بسيار خطرناک است در يک مرکز بسيار پيشرفته پزشکی در نزديکی تل اويو تحت معالجه قرار دارد.

اين پسر بچه روز جمعه از ترکيه وارد فرودگاه بن گوريون در تل اويو شد و مورد استقبال يکی از اعضا جامعه يهوديان ايرانی در اسراييل قرار گرفت و بلافاصله به مرکز پزشکی شبا منتقل شد.

برغم اين که محمود احمدی نژاد رييس جمهوری جمهوری اسلامی ايران همواره واقعيت هولوکاست را انکار می کند و مکرراً خواستار محو کشور اسراييل از صحنه جهان شده است، از آن جا که درمان اين پسربچه در ايران و ترکيه با شکست روبرو شد، وزارت کشور اسراييل اجازه ورود برای اين کودک را صادر کرد تا تحت درمان قرار گيرد.

پرفسور زيو راتستاين رييس مرکز پزشکی شبا اظهار داشت تومور مغزی اين کودک بزرگ و بسيار مهاجم است و او اميدوار است متخصصان و پزشکان آن بيمارستان به اين کودک شانس بيشتری برای زندگی دهند، شانسی که او احتمالا ًدر ايران نداشته است.

پرفسور راتستاين همچنين ابراز اميدواری کرد که خبر درمان اين کودک ايرانی در اسراييل راه را برای درک بهتر مردم ايران و اسراييل از يکديگر هموار کند. دکتر راتستاين گفت «کودکان بيمار به اين بيمارستان می آيند و ما آن ها را درمان می کنيم و به کشورشان می فرستيم. گر چه ما نمی توانيم سياست منطقه را تغيير دهيم ولی اميدواريم با درمان های ويژه و عشق و محبتی که به اين کودکان می دهيم شناخت بهتری بين مردم برقرار کنيم. ما سياستمدار نيستيم و معالجه اين کودکان را کار و وظيفه خود می دانيم.»

متخصص غدد بخش کودکان شبا اظهار داشت «پزشکان در حال بررسی اين تومور سرطانی که خطرناک ترين از نوع خود است هستند و بدنبال آن اين کودک را تحت پيشرفته ترين درمان ها قرار خواهند داد. »

پرفسور زيو فلد من رييس بخش جراحی اعصاب کودکان مرکز پزشکی شبا در پاسخ به اين سئوال که چرا اين کودک برای درمان به اسرائيل فرستاده شده می گويد «ما بهترين تکنولوژی را در خاورميانه و حتی در جهان در اختيار داريم. عمل جراحی های ما بسيار دقيق انجام می شود و بخش غدد اين بيمارستان پيشرفته ترين شيوه های درمان را در اختيار دارد. »

انتظار می رود اقامت اين پسربچه در اسرائيل چندين هفته به طول انجامد.


XS
SM
MD
LG