لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام جهانی فوتسال راه یافت


در آخرین روز ازمرحله مقدماتی رقابتهای فوتسال جام جهانی برزیل، روز پنجشنبه ۴ دیدار برگزارشد که در حساس ترین دیدار، تیم ملی فوتسال ایران در مصاف با تیم جمهوری چک موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی دست یابد و بعنوان تیم دوم گروه چهارم پس ازاسپانیا به دور دوم این مسابقات صعود نماید.

ملی پوشان فوتسال ایران پیش ازاین دیدار با ۷ امتیاز، پس از اسپانیا در رده دوم جدول گروه چهار قرار داشتند، این تیم که تنها به یک امتیاز دیگر، یعنی به نتیجه تساوی برای صعود نیازداشت با شکست ۳ بر ۲ تیم چک، به ۱۶ سال ناکامی خود و تیمهای آسیایی در صعود از مرحله مقدماتی پایان بخشید.ایران در سال ۱٩٩۲ در نخستین دوره رقابتهای جام جهانی فوتسال، موفق شد مقام چهارمی جهان را کسب کند، اما در دوره های بعد نتوانست از مرحله مقدماتی صعود کند. گفتنی است تیمهای ژاپن ، تایلند و چین- سه نماینده دیگر آسیا در این مسابقات ،همگی از صعود بازماندند. تیم ملی ایران روز شنبه باید به مصاف تیم برزیل میزبان بازیها برود.

همچنین در دیگر مسابقه گروه چهارم، تیم قهرمان جهان ، اسپانیا با ۳ گل از سد اروگوئه گذشت و به دلیل تفاضل گل بهتر بعنوان تیم نخست به دور دوم راه یافت. این تیم در مرحله دوم با روسیه روبرو خواهد شد. در گروه سوم نیز، تیم اوکراین با حساب ۴ به ۲ چین را مغلوب ساخت و آرژانتین نیز۲ بر یک گواتمالا را از پیش رو برداشت.

XS
SM
MD
LG