لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

سوريه ميگويد دو خبرنگار آمريکائی را برای ورود غيرقانونی توقيف کرده است


سوريه ميگويد دو خبرنگار آمريکائی را برای ورود غير قانونی به آن کشور بازداشت کرده است.

وزارت امورخارجه سوريه ميگويد هولی کاميلا، بيست و هفت ساله، و تيلور لاک، بيست و سه ساله، برای وارد شدن به سوريه با کمک يک قاچاقچی، از طريق لبنان، بدون داشتن ويزا، بازداشت شده اند. اطلاعيه وزارتخانه ميگويد اين دو پس از تکميل مراحل ضروری، به سفارت آمريکا در دمشق تحويل داده ميشوند.

سفارت آمريکا در لبنان روز چهارشنبه از گم شدن آنان خبر داده بود. اين دو آخرين بار روز اول اکتبر در بيروت ديده شده بودند، و به گفته دوستانشان راهی شهر طرابلس در شمال لبنان بودند. قرار بود اين دو در راه بازگشت به اردن، که محل اقامتشان است، از مرز سوريه نيز بگذرند.

سوريه اخيرا حضور نظامی خود را در نوار مرزی با لبنان افزايش داده است و ميگويد هدف اين اقدام متوقف ساختن قاچاقچيان است.

دو خبرنگار آمريکائی روز بيست و نهم سپتامبر برای تعطيلاتی کوتاه مدت به لبنان رفته بودند. هر دو خبرنگار در روزنامه جردن تايمز کار ميکنند. اين روزنامه ميگويد لاک سه سال است که درآنجا کار ميکند و کاميلا اخيرا کارآموزی را شروع کرده بود. يک تحقيق اينترنتی نشان ميدهد که کاميلا پيشتر به عنوان دستيار امور خبری در دفتر نيويورک تايمز در واشنگتن ، و نيز به عنوان کارآموز در دفتر خبرگزاری بين المللی يونايتد پرس کار ميکرد.

سوريه حضور نظامی خود را در نوار مرزی با لبنان در واکنش به يک حمله تروريستی اواخر سپتامبر در دمشق افزايش داد. مقامات سوريه اين حمله را به افراطيون طرفدار القاعده و مستقر در شمال لبنان نسبت دادند. دمشق ديروز گفت شمار سربازانش در نوار مرزی چند صد نفر است، نه جند هزار نفری که لبنان ميگويد.

XS
SM
MD
LG