لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا همچنان بر اقتصاد تاکید می گذارند


باراک اوباما و جان مک کین، کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، در حالی که به مبارزات انتخاباتی در ایالتهای مهم ادامه می دهند، همچنان بر اقتصاد تاکید می گذارند.

اوباما، سناتور دمکرات ایالت ایلینوی روز پنجشنبه در جمع طرفداران خود در شهر دیتون، در ایالت اوهایو، «طمع و بی مسئولیتی» در وال استریت را مسوول بحران اقتصادی دانست و پیش بینی کرد که بهبود وضع روندی طولانی خواهد بود.

اوباما گفت دولت باید با آنچه او آن را «وام دهندگان غارتگر» نامید برخورد کند، و افزود به کلاهبرداری در پرداخت وام باید به عنوان یک جرم رسیدگی شود، و مالیات دهندگان باید بتوانند بخشی از منافع را زمانی که بازار بهبود پیدا می کند، بدست آورند.

مک کین، کاندیدای جمهوریخواه ریاست جمهوری، و سارا پیلین، فرماندار آلاسکا، و نامزد معاون او، در ایالت ویسکانسین سرگرم مبارزات انتخاباتی هستند.

مک کین در یک گردهمايی گفت آمریکايیان با بزرگترین بحران مالی زندگی شان روبرو هستند. وی اظهار داشت باید به علت اصلی فروپاشی نهادهای مالی، یعنی بحران مسکن، توجه شود. مک کین طرح خود را برای خرید وام های بد بوسیله دولت فدرال و جایگزین ساختن آنها با وام های قابل کنترل، تشریح کرد.

او همچنین قول داد برای متوقف ساختن آنچه آن را «هزینه های بی حساب در واشنگتن» نامید، سقفی قايل شود.

در این میان، جدید ترین نظر سنجی موسسه گالوپ حاکی است که اوباما با ۵۲ بر ۴۱ درصد از مک کین جلوتر است.

XS
SM
MD
LG