لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

مک کین و اوباما، اقدام هماهنگ بانکهای مرکزی جهان برای کاهش نرخهای بهره را ستوده اند


جان مک کین و باراک اوباما نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا اقدام هماهنگ بانکهای مرکزی جهان برای کاهش نرخ های بهره به منظور جلوگیری از یک رکود جهانی را ستوده اند.

اوباما روز چهارشنبه به طرفدارانش در ایندیانا گفت آنچه در حال حاضر وجود دارد یک بحران مالی تمام عیار جهانی است که یک راه حل جهانی را ایجاب می کند.

مک کین در یک بیانیه کتبی گفت ضروری است که اعتماد به بازارهای مالی بازگردانده شود.

هردو کاندیدا، پس از سخنان تندی که در مناظره تلویزیونی سه شنبه شب در ارتباط با بحران مالی رد و بدل کردند، به مبارزات انتخاباتی در ایالت های اصلی ادامه می دهند.

جو بایدن، سناتور دمکرات ایالت دلوور و یار انتخاباتی اوباما، روز چهارشنبه مک کین را به اهانت به رقیب خود در مناظره متهم کرد.

بایدن، که در ایالت فلوریدا سخن می گفت، مک کین را متهم ساخت که به حملات شخصی متوسل شده است تا توجه رای دهندگان را از بحران اقتصادی دور کند.
مناظره به مک کین فرصت داد سیاستهای اقتصادی خود را به رای دهندگان بفروشد، نظر سنجی های اخیر نشان می داد که بحران مالی بر حمایت از رقیب دمکرات او افزوده است.

در جریان بحث، اوباما، سناتور ایلینوی، رقیب جمهوریخواهش را به حمایت از کاهش مقررات نظارتی که به بحران اقتصادی کمک کرد متهم ساخت.

مک کین این اتهام را مردود دانست و یک برنامه ۳۰۰ میلیارد دلاری را برای خرید وامهای مسکن بد را پیشنهاد کرد.

دو نظر خواهی سریع پس از مناظره نشان می دهد بیشتر پاسخ دهندگان براین گمان بودند که اوباما در مناظره برنده شد.

XS
SM
MD
LG