لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۸

سرتيپ عراقی: ايران نيروهای افراطی شيعه را برای استفاده از موتورسيکلت های بمبگذاری شده آموزش می دهد


سرتيپ عراقی: ايران نيروهای افراطی شيعه را برای استفاده از موتورسيکلت های بمبگذاری شده آموزش می دهد
سرتيپ عراقی: ايران نيروهای افراطی شيعه را برای استفاده از موتورسيکلت های بمبگذاری شده آموزش می دهد

هرچند ایران علنا مدعی است که از ثبات و امنیت در عراق حمایت می کند، اما شواهد حاکی است که به ایفای نقشی خرابکارانه در آنجا ادامه می دهد.

سرتیپ صباح الفتلاوی، رییس پلیس استان ذی قار اخیرا به خبرگزاری فرانسه گفت ایران نیروهای افراطی شیعه، معروف به گروه های ویژه، را برای استفاده از موتورسیکلت های بمب گذاری شده آموزش می دهد، و آنها پس از یادگرفتن تاکتیک های جدید از ایران باز می گردند. وی اظهار داشت: ما بیست بمب موتور سیکلتی در ناصریه، مرکز استان ضبط کرده ایم. برخی گروه ها وارد ناصریه شده اند.

ژنرال آمريکائی لوید آوستین، فرمانده سپاه چند ملیتی در عراق، نیز از حمایت ایران از گروه های ویژه سخن گفت، و یاد آور شد بسیاری از رهبران گروه های ویژه، پس از حمله نیروی ائتلاف در جنوب عراق، به ایران گریختند:
**** ما بر این عقیده هستیم که آنها برای گرفتن منابع اضافی و آموزش به ایران رفتند. و ما انتظار داریم بسیاری از آنان سعی خواهند کرد باز گردند. در حقیقت، برخی سعی کرده اند باز گردند. و ما در دور نگاهداشتن شماری از آنها از جبهه ها کاملا موفق بوده ایم.

ژنرال آوستین می گوید نیروهای ائتلاف ضربات قابل ملاحظه ای بر شبکه تسلیحات مرگبار که گروه های ویژه در عراق بوجود آورده اند، وارد آورده ایم. او از یک ضربه اخیر که در آن قطعات تسلیحات ساخت ایران پیدا شد سخن گفت :
*** یکی از گشت های ما مخزن بزرگی در جنوب شهر سلمان پاک پیدا کرد، که شامل بیش از چهارصد پاوند ماده منفجره
C4 و بیش از ۲۳۰۰ گلوله قادر به نفوذ در زره بود. این مخزن انبار بزرگی از چنین موادی بود، و ضبط آن موجب اختلال عمده ای در توانائی بزهکاران گروه های ویژه برای دست زدن به حملات در بغداد و در دیگر بخش های جنوب، خواهد شد.

عراقی های محلی نیروهای آمريکائی را از وجود مخزن تسلیحات آگاه ساختند. بنظر می رسد شهروندان عراقی مایل نیستند آن نوع حمایتی را که ایران به عراق پیشنهاد می کند، بپذیرند.

XS
SM
MD
LG