لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۰

پيروزی های ورزشکاران ايران در چند رقابت برون مرزی


عنوان قهرمانی مسابقات بين المللی كاراته آلمان به ايران رسيد.

تيم كاراته ايران با كسب ٥ نشان طلا ، ٦ نقره و يك برنز ، بر سكوی قهرمانی بزرگسالان ايستاد . در قسمت نوجوانان نيز تيم ايران درمجموع ٣ نشان طلا ، ٢ نقره و ٩ برنز دريافت كرد. در كاتای رده سنی ٥٠ سال نيز اكبر محمدی بقا، به نشان نقره رسيد . كاراته كاهای ايرانی روز يکشنبه راهی بلژيك شدند و پس از برگزاری اردوی تمرينی مشترك با تيم ملی آنكشور، برای حضور در مسابقات جايزه بزرگ تركيه راهی آنكارا خواهند شد.

درنخستين روز مسابقات فوتبال قهرمانی نوجوانان آسيا که در تاشکند پايتخت ازبکستان در جريانست، تيم ملی فوتبال زير ١٧ سال ايران ، ديروز، برابر بحرين با دو گل به برتری رسيد. تيم ملی فوتبال نوجوانان ايران که در گروه يک اين بازيها با تيمهای ازبکستان ، سنگاپور و بحرين همگروه است، ١٥ام و ١٧ام مهر به ترتيب با تيمهای فوتبال ازبکستان و سنگاپور روبرو ميشود.

تيم پيشکسوتان وزنه برداری ايران بر سکوی چهارم رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جهان، ايستاد. رقابتهای وزنه برداری قهرمانی پيشکسوتان جهان که از هفتم مهرماه در يونان آغاز شده بود ،شب گذشته با قهرمانی تيم آلمان به پايان رسيد.تيمهای اوکراين و انگليس به ترتيب با ٢١٠ و ١٩٤ امتياز به عناوين دومی و سومی دست يافتند.تيم ملی ايران نيز با کسب ٩ مدال طلا، شش مدال نقره و سه برنز و با کسب ١٩٣ امتياز چهارم شد.

تيم ملی راگبی ايران که در رقابتهای راگبی قهرمانی آسيا در قرقيزستان شرکت کرده است ، يکشنبه شب با ميزبان اين رقابتها ديدار كرده و روز چهارشنبه به مصاف تيم ازبكستان خواهد رفت.

و آخرين خبر آنکه؛ ١٥ قايقران ايرانی به فينال مسابقات بين المللی قايقرانی آبهای آرام بلغارستان راه يافتند.
در پايان مرحله مقدماتی مسابقات بين المللی قايقرانی آبهای آرام بلغارستان در ماده ٢ هزار متر روزشنبه ٢٦ تيم ازكشورهای بلغارستان، ايران، رومانی، صربستان، مقدونيه و كلمبيا با هم رقابت كردند كه ١٥ قايقران دختر و پسرايرانی در ماده های سبك و سنگين وزنِ يك و دو نفره درمصاف با حريفان خود موفق به راهيابی به ديدار پايانی شدند.

XS
SM
MD
LG