لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۹

آمريکا و کلمبيا از طرح مشترک کشاورزی بهره مند می شوند


مقامات آمریکایی و کلمبیایی از طرحی مشترک برای کمک به توسعه صنعت کشاورزی در بخشی از کلمبیا خبر دادند به واسطه این برنامه مردم ایالت آنتیوکیا در کلمبیا که بر اثر خشونت های موجود در آن منطقه آسیب دیدند از طرح مشترک جدید کشاورزی دولتهای آمریکا و کلمبیا بهره خواهند برد.

گزارش ها از اجرای طرح جدیدی در زمینه توسعه صنعت کشاورزی در منطقه مرکزی شمال غربی کلمبیا خبر می دهد این منطقه ۵ هزار و پانصد متر مربع وسعت دارد که پیش از این متعلق به یکی از قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر در آن کشور بوده است که در حال حاضر ۸۵ خانواده در آن سکنا دارند که ۲۱ تن از این خانواده ها پیش از این از اعضای فارک یا نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا بوده اند.


ویلیام بران فیلد WILLIAM BROWNFIELD سفیر آمریکا در کلمبیا گفت، «آن چه نفس این دیدار را مهم می سازد این نکته است که این منطقه تا پانزده سال پیش مرکز اعمال جنایتکارانه بود و خشونت های زیادی در آن صورت می گرفت امروز بعد از گذشت ۱۵ سال این منطقه به مکانی تبدیل شده است که امید به باروری در آن وجود دارد منطقه ای که کشاورزان برای آینده ای بهتر برای فرزاندن خود تلاش می کنند.»


پیش بینی ها حکایت از آن دارد که به موجب اجرای طرح جدید این منطقه قادر به تولید ۴۸۰ تن فلفل در سال شود.


یکی از شرکت کنندگان طرح مشترک جدید کشاورزی دو دولت آمریکا و کلمبیا آینده این طرح را روشن می بیند و چشم انداز آن را برای دهقانان این ناحیه بصورت مستقیم و غیر مستقیم مثبت ارزیابی می کند. خانم دیانا مارتینز که پیش از این در نیروی نظامی کلمبیا خدمت می کرده است اصولا اجرای این طرح را برای جامعه مفید می داند.

این طرح سوای حمایت دو دولت آمریکا و کلمبیا پشتیبانی بخش خصوصی کلمبیا و سازمان های بین المللی در زمینه مهاجرت را نیز به همراه داشته است.
طرح مورد بحث در ۴ ممیز شش درصد از ۳۰ هکتار زمینی که برای این منظور در نظر گرفته شده است مورد اجرا در آمده و پیش بینی می شود ۳ میلیون دلار هزینه در بر داشته باشد.

XS
SM
MD
LG