لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۲

پاکستان می گوید حمله موشکی منتسب به آمریکا پرتلفات بوده است


مقامات اطلاعاتی در پاکستان می گویند در یک حمله موشکی منتسب به آمریکا در امتداد مرز افغانستان دست کم ۲۰ تن، از جمله چندین ستیزه گر مظنون خارجی، کشته شدند.

روستائیان محلی روز شنبه خاکسپاری کشته شدگان حمله روز جمعه به خانه ای در منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی را آغاز کردند.

به گفته مقامات پاکستان، یک هواپیمای بی سرنشین با موشک خانه متعلق به یک افغان را هدف گرفت. آنها می گویند بسیاری از کشته شدگان عرب بودند و در این مورد که آیا کسی از فرماندهان ارشد ستیزه گران کشته شدند یا نه، اطلاعی ندارند.

سحنگوی ارتش پاکستان به صدای امریکا گفت جزییات حمله موشکی کاملا روش نشده است و هنوز بسیار زود است که گفته شود آیا خارجیان کشته شدند یا نه. او همچنین گزارش هایی را که درباره حمله دیگری در وزیرستان شمالی در روز جمعه منتشر شده است تکذیب کرد و گفت سربازان بین المللی سرگرم انجام عملیاتی در سوی دیگر مرز، در افغانستان بودند.

پاکستان به حملات مرزی معترض است و خود به ستیزه گران مظنون القاعده و طالبان در منطقه ای قبیله ای باجور در وزیرستان شمالی حمله می کند.

در برخی از بخش های شمال غربی پاکستان، رهبران قبابل راسا علیه ستیزه گران وارد عمل شده اند.

روز شنبه، یک شورای قبیله ای در ناحیه ماموند در باجور تصمیم گرفت برای نبرد با شورشیان یک لشکر شبه نظامی محلی تشکیل دهد. ساکنان می گویند این گروه بی درنگ آتش زدن خانه های متعلق به ستیزه گران مظنون را آغاز کرد.

قبایل محلی همچنین گفتند دولت کنترل چندین بخش باجور را ، در حالی که عملیات نظامی در آنجا ادامه دارد، دوباره بدست گرفته است.

XS
SM
MD
LG