لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

مسابقات تنيس اشتوتگارت با حضور ٢٨ مدعی قهرمانی از تنيس بازان زن برتر جهان


مسابقات تنيس WTA تور جايزه بزرگ پورشه، رقابتهايی که در ٤ مرحله و با حضور ٢٨ مدعی قهرمانی از تنيس بازان زن برتر جهان، در اشتوتگارت در حال برگزاريست، با شکست سرنا ويليامز آمريکايی، همراه بود.

ويليامز ،تنيس بازی که با قهرمانی در يو اس اوپن سالجاری، بار ديگر به رده ی نخست جدول تنيس حرفه ای جهان رسيد، پس از يک ماه دوری از ميادين تنيس ، در مرحله دوم اين مسابقات روز گذشته به مصاف لی نا از چين رفت. ويليامز که ست اول را در يک بازی يکطرفه ٦- صفر بسود خود رقم زد در ست دوم بازی را از کف داد و با حساب ٦-١ به نفر ٣٠ ام جهان باخت. در حاليکه لی نا خود نيز از اين نتيجه شگفت زده بود دو تنيس باز برای کسب پيروزی در ست سوم پا به ميدان گذاشتند.

لی نا که در مسابقات تنيس المپيک پکن خواهر سرنا، ونوس ويليامز را حذف کرد در اين ديدار ،موفق شد با با نتيجه ٦-٤ بر سرنا پيروز شود و ضمن حذف کردن او از گردونه اين رقابتها، عنوان نفر نخست تنيس جهان را نيز از وی بستاند.

در ديگر ديدار اين مرحله ، سوتلانا کوزنتسوا، تنيس باز رده ی هفتم تنيس جهان و دارنده عنوان قهرمانی يو اس اوپن ٢٠٠٤، در ادامه ناکامی های خود در اين سال ، در اين ميدان نيز در برابر پتی اشنايدر از سوئيس شکست خورد. کوزنتسوا که در رقابتهای تنيس WTA تور در سالجاری باراهيابی به فينال و شکست در٥ ديدار نهايی، هنوز موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده است، نتيجه ديدار ٢ بر يک به تنيس باز رده ی يازدهم جهان سپرد.
اما ديگر تنيسور روس حاضر در اين رقابتها، ورا زواناروا در برابر دانيلا هانتوچوا از اسلواکی در دو ست پياپی به پيروزی رسيد تا راهی دور سوم مسابقات شود.

XS
SM
MD
LG