لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۲

ايران ٣- اسپانيا ٣


در دومين روز از ششمين دوره مسابقات جام جهانی فوتبال داخل سالن روز چهار شنبه تيم فوتسال ايران ؛ قهرمان آسيا در نخستين ديدار خود برابر تيم اسپانيا مدافع عنوان قهرمانی جهان؛ به ميدان رفت.

اين ديدار در پايان با نتيجه تساوی ٣ بر ٣ خاتمه يافت . محمد طاهری دقيقه ٤ ، وحيد شمسايی در دقيقه ١٢ و علی حسن زاده دقيقه ١٢برای ايران گلزنی كردند و توراس در دقايق ٢٢ و ۳۶ و بورخا دقيقه ۳۰ برای اسپانيا گل زدند.

تيم ملی فوتسال ايران که به عنوان قهرمان آسيا در گروه چهارم با تيم های جمهوری چك ، اسپانيا ، ليبی و اروگوئه همگروه است - در دور مقدماتی اين مسابقات پس از بازی روز چهار شنبه خود، روزهای ١٤ام، ١٦ام و ۱۸ام مهر به ترتيب برابر تيمهای فوتسال ليبی ، اروگوئه و جمهوری چک قرار ميگيرد.

روز دوم

پس از تساوی ايران با اسپانيا ؛ در ساير ديدارهای روز دوم، تيمهای همگروه ايران، اروگوئه و ليبی به تساوی ٣-٣ رضايت دادند. از گروه سوم نيز تيم فوتسال آرژانتين با نتيجه ٥ بر صفرچين را درهم کوبيد.

همچنين در اين گروه همزمان با بازی ايران- گواتمالا با يک گل مصر را از پيش رو برداشت.

روز نخست

و اما در روز نخست اين رقابتها هم که به ميزبانی برزيل در دو شهر ريودوژانيرو و برازيليا برگزار ميشود، چهار ديدارانجام شد وطی آن تيمهای برزيل ، ايتاليا ، کوبا و پاراگوئه در ديدار بارقيبان خود به پيروزی رسيدند. درنخستين روز ششمين دوره مسابقات جام جهانی فوتسال که با شرکت ٢٠ تيم در چهار گروه بر گزار ميشود ، از گروه يک تيم قدرتمند برزيل که ميزبانی ايندوره را برعهده دارددر جورناليستا نيلسون نلسون اسپورت هال شهر برازيليا مقابل تيم آسايی ژاپن قرار گرفت و موفق شد در اولين گام به يک پيروزی پر گل دست يابد.

در مسابقات فوتسال جام جهانی که در دو زمان ٢٠ دقيقه ای و در زمينی به مساحت تقريبی زمين بسکتبال برگزار ميشود، تيم های برزيل و اسپانيا ، پر افتخارترين تيمهای جهان محسوب ميشوند. اين دو تيم که قهرمانی ٥ دوره ی گذشته را از آن خود کرده اند ، در ايندوره نيز بختهای نخست فتح جام ميباشند.

تيم فوتسال برزيل در اين پيکار که مسابقه ی آسان می نمود، با نتيجه روحيه بخش ١٢ بر ١ تيم ژاپن را درهم کوبيد.

در ديگر ديدار گروه اول تيم فوتسال کوبا مقابل تيم جزاير سليمان به ميدان رفت. در اين دوره از رقابتها که در هر گروه ٥ تيم حضور دارند، تنها دو تيم برتر از چهار گروه، به مرحله ی بعد صعود ميکنند . در دور دوم نيز هشت تيم صعود کننده در دو گروه ٤ تيمی تقسيم ميشوند و از ميان اين دو ، دو تيم برتر به مرحله نيمه نهايی راه ميابند. تيم کوبا که در گروه يک ، خود از مدعيان صعود است در برابر تيم جزاير سليمان، اين ادعا را به اثبات رساند. تيم کوبا با نتيجه ١٠ به دو برابر اين تيم به برتری رسيد.

همچنين ازگروه دوم اين بازيها نيز، دو ديدار در ماراکانا زينييو آرنای شهر ريودو ژانيرو برگزار شد که ابتدا تيم ايتاليا، دارنده عنوان نايب قهرمانی فوتسال جهان، برابر تيمی از آسيا به ميدان رفت. تيم تايلند که در اين پيکار چهره ی مورد قبول از خودارائه داد با بازی نه چندان زيبای ايتاليا ، ميرفت تا با نتيجه ای دلخواه زمين را ترک کند ولی ايتاليايها با دشواری و تنها با يک گل از سد اين نماينده آسيا گذشتند تا به ٣ امتياز بازی دست يابند.
در آخرين پيکار شب گذشته، سه شنبه شب به وقت محلي؛ تيم آمريکا به مصاف تيم پاراگوئه رفت. تيم پاراگوئه که خود مدعی راه يابی به مرحله ی بعد است در اين پيکار موفق شد با ٥ گل آمريکا را در هم کوبد و اولين پيروزی خود را جشن بگيرد

ليگ قهرمان اروپا

رقابتهای فوتبال ليگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب در شهرهای مختلف قاره ی سبز با ٨ ديدار پيگيری ميشود. طبق برنامه در گروه يک- بوردوی فرانسه - با رم ايتاليا كلاژ رومانی - با چلسى انگليس مصاف ميدهد.

در گروه دو-فاماگوستا انُورتوسيس قبرس با - پاناتينايكوس يونان اينتر ميلان ايتاليا- با وردربرمن آلمان روبرو ميشود. در گروه سه- اسپورتينگ ليسبون پرتغال - با بازل سوئيس- شاختار دونتسک اوکراين- با بارسلونا ی اسپانيای پيکار می نمايد.و در گروه چهار نيز-ليورپول انگليس- با پی اس وی آيندهوون هلند - اتلتيكو مادريد اسپانيا - با المپيک مارسى فرانسه ديدار خواهند کرد.

اما در بازيهای شب گذشته از گروه پنج ، تيم منچستريونايتد با نتيجه ٣-٠ بر تيم البورگ دانمارك غلبه کرد و ويارئال اسپانيا با يک گل مقابل سلتيك اسكاتلند پيروز شد.

در اين گروه منچستريونايتد با ٤ امتياز صدرنشين است و ويارئال ، سلتيك و البورگ در رده های بعدی هستند.در گروه شش ، تيم فيورنتيای ايتاليا با تساوی بدون گل مقابل استوا بخارست رومانی متوقف شد و بايرن مونيخ آلمان مقابل ميهان خود المپيك ليون فرانسه تن به تساوی ١-١ داد.

در اين گروه تيم بايرن مونيخ با ٤ امتياز صدرنشين است و تيم های فيورنتينا ، ليون و استوا بخارست در رده های دوم تا چهارم قرار دارند. در گروه هفت ، تيم آرسنال انگليس با نتيجه ٤ -٠ پورتو پرتغال را شكست داد و فنرباغچه تركيه مقابل ديناموكيف اوكراين تن به تساوی بدون گل داد .در اين گروه تيم آرسنال با ٤ امتياز در صدر است و پورتو ، ديناموكيف و فنرباغچه در رده های بعدی هستند.در گروه هشت نيز تيم زنيت سن پترزبورگ روسيه با نتيجه ٢-١ مغلوب رئال مادريد اسپانيا شد و تيم بات بوريسف بلاروس مقابل يوونتوس ٢-٢ مساوی کرد.

XS
SM
MD
LG