لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۴

گزارش اجتماعی: رهایی از شهرنشینی و ارتباط با طبیعت


تعداد بی شماری از پژوهش ها در زمنیه تندرستی نشان داده است که ورزش اثر مستقیمی برسلامت جسمانی مردم دارد. یک سازمان در واشنگتن از این مرحله پا فراتر نهاده وضمن توسعه سلامتی به ایجاد دوستی و رفاقت بین زنان پرداخته است. سازمان زنان هوای آزاد واشنگتن، به زنان کمک می کند که با استفاده ازهوای آزاد وفعالیت های ورزشی نیروی رهبری خودرا قوت بخشند.

مونالیزانورمحمدی، خبرنگارصدای آمریکادر اینمورد گزارشی تهیه کرده است که در ادامه ملاحظه می کنید.

روز زیبایی در پارک ملی ویرجینیا گریت فالزآغاز شده است. این پارک در ۲۴ کیلومتری پایتخت آمریکا قراردارد. زنان، ازسازمان غیرانتفاعی زنان هوای آزاد واشنگتن با فرار از فضای شهر،دراین ناحیه خوش آب و هوا به آرامش دست می یابند. آرامشی که یکی ازاعضای این سازمان خانم ادل وینترس آن را تزکیه روح می خواند:«این واقعا راه خوبی برای رهایی ازفشارهای روحی ناشی از حجم کارهای روزانه و زندگی در جنگل آسمانخراش هاست. رهایی از تنفس هوای مسموم ودودآلود اتومبیل ها و اتوبوس ها بدون تلفن همراه و ارسال و دریافت پیام های تلفنی. فقط و فقط لذت از طبیعت و هوای آزاد.»

برخی زن ها گاه درحال کوهپیمایی در ارتفاعات پارک دچار اشکال می شوند اما با کمک یکدیگراز این موانع به آسانی می گذرند. خانم کریستی ریچی می گوید:«این یک نوع ماجراجویی است برای من که اغلب به زور خودم را قانع می کنم که بیرون بروم و درهوای آزاد ورزش کنم. این کارهنگامی که با یک گروه همراه باشید خیلی آسان تراست.»

سلیا مورالزهم از اینکه در راه پیمایی زنان دیگر را به مبارزه بطلبد خوشحال است:«شما وقتی با یک گروه از افراد هستید بویژه اگراین گروه از زنان تشکیل شده باشد بیشتر تشویق می شوید. من چون درکوهنوردی تازه کار محسوب می شوم دوست ندارم به مسابقه با مردان بپردازم.»

علیرغم پیشرفت تکنولوژی درجهان امروز، کری بوشامپ معتقد است که انسان ها نیاز مبرمی به ایجاد ارتباط با طبیعت دارند:«ما بعنوان افراد بشر به عقیده من فقط یک نیاز داریم آن هم اینکه بتوانیم در یک محوطه باز و هوای تازه نفس بکشیم و یک تصویر بزرگتر در دامن طبیعت که همان جهان واقعی باشد را ببینم و با چشم های خود تماشاکنیم.»

XS
SM
MD
LG