لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

آمریکا خواهان رسیدگی سازمان ملل به تهدیدهای احمدی نژاد علیه اسراییل است


آمریکا خواهان رسیدگی سازمان ملل به تهدیدهای احمدی نژاد علیه اسراییل است
آمریکا خواهان رسیدگی سازمان ملل به تهدیدهای احمدی نژاد علیه اسراییل است

ایالات متحده قصد دارد از سازمان ملل متحد درخواست کند به مساله تهدیدهای محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، علیه اسراییل رسیدگی کند.

او بارها خواهان محو اسراییل از نقشه جهان شده است، و در سخنانی که روز ۲۳ سپتامبر در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ایراد کرد، گفت اسراییل در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و هیچ راهی برای بیرون آمدن از گندآبی که خودش و حامیانش به وجود آورده اند، وجود ندارد.

احمدی نژاد به زبانی مشابه با تبلیغات نازی که راه را برای قتل بیش از شش میلیون یهود در جریان جنگ جهانی دوم هموار کرد، همچنین گفت صهیونیست ها به شیوه ای فریبکارانه، پیچیده و پنهانی از مراکز مالی، پولی و سیاسی جهان بهره بردای می کنند.

کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریکا، روز ۲۶ سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت او باور ندارد که مردم ایران چنین نظری داشته باشند، اما رییس جمهوری آنها گفته است یک عضو دیگر سازمان ملل باید از روی نقشه زدوده شود، از بین برود و نباید وجود داشته باشد. خانم رایس چنین خواستی را غیر قابل قبول دانست و از شورای امنیت خواست به موضوع پیشنهاد یک کشور عضو برای از بین بردن یک عضو دیگر، به شیوه ای که نباید چنین اجازه ای داده شود، بپردازد.

کاندولیزا رایس در ابراز خشم نسبت به اظهارات رییس جمهوری ایران تنها نبود. فرانک والتر اشتاین می یر، وزیر امور خارجه آْلمان گفت سخنرانی ضد یهودی آقای احمدی نژاد غیر قابل تحمل بود و ایجاب می کند محکوم شود.

دیوید میلیباند، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت: ما همه باید تاسف خود را از اظهارات بسیار موهن پرزیدنت احمد نژاد ابراز داریم.

کاندولیزا رایس در یک مصاحبه تلویزیونی گفت شیوه ای که آقای احمدی نژاد در باره اسراییل سخن می گوید ، ماهیت رژیم را به یاد ما می آورد. خانم رایس گفت: دولت ایران از طریق حمایت از تروریسم، دنبال کردن تکنولوژی تسلیحات اتمی، و فعالیت های بی ثبات کننده در سراسر خاورمیانه، تمامی جامعه بین المللی را با تهدیدی جدی روبرو می کند.

XS
SM
MD
LG