لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

سنای آمريکا برای نجات برنامه نجات مالی که درمجلس نماينگان رد شد تلاش ميکند


سنای آمريکا امروز قرار است برای رای گيری در مورد متنی جديد از برنامه هفتصد ميليارد دلاری نجات مالی تشکيل جلسه بدهد، که روز دوشنبه در مجلس نمايندگان رد شده است

افزايش سقف تضمين سپرده های بانکی از صد هزار دلار کنونی به دويست و پنجاه هزار دلار، يکی از موارد تجديد نظر شده در متن جديد است.

اين متن همچنين در برگيرنده چندين مورد معافيت های مالياتی برای افراد و شرکت ها، از جمله مشوق هائی برای توليد و مصرف انرژی های جايگزين، نظير انرژی های حاصل از خورشيد و باد است.

هری ريد رهبر دمکرات ها در سنا و ميچ مک کونل رهبر جمهريخواهان در مجلس نمايندگان، هردو، ميگويند متن جديد برنامه نجات، با حمايت قانونگذاران از هر دو حزب روبرو خواهد شد.

سناتور باراک اوباما، و سناتور جان مک کين، کانديداهای رياست جمهوری آمريکا از دو حزب دمکرات و جمهوريخواه، امروز همراه با سناتور جو بايدن کانديدای معاونت رياست جمهوری از حزب دمکرات، برای شرکت در جلسه رای گيری در واشنگتن خواهند بود.

مک کين و اوباما، هر دو، حمايت خود را از افزايش سقف تضمين سپرده های بانکی ابراز کرده اند.

آژانسی که تضمين کننده سپرده های بانکی در آمريکاست، روز پنجشنبه از کنگره برای مقابله با آنچه که بحران اعتماد توصيف کرد، خواستار کسب مجوز برای بالابردن موقتی سقف تضمين سپرده ها شد. با اينحال شرکت تضمين سپرده های بانکی رقمی مشخص را برای اين افزايش ارائه نداده است.

سناتور اوباما و سناتور مک کين ديروز با پرزيدنت بوش ملاقات کردند تا در باره ايده های خود در کمک به بازگرداندن رونق به اقتصاد آمريکا با وی تبادل نظر کنند.

پرزيدنت بوش پيشتر از کنگره خواستار اقدامی سريع در مورد برنامه نجات مالی شده بود.

مجلس نمايندگان فعلا به حالت تنفس تعطيل است اما انتظار ميرور روز پنجشنبه مجددا تشکيل جلسه بدهد.

پرزيدنت بوش هشدار داده است اگر برنامه نجات مالی تصويب نشود، لطمه ای که به اقتصاد کشور وارد ميشود شديد، دردناک و طولانی خواهد بود.

XS
SM
MD
LG