لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۸

فوتسال، کشتی، موی تای زنان، و كاراته ايران


حضور تيم ملی فوتسال ايران در جام جهانی ٢٠٠٨

ششمين دوره مسابقات فوتسال جام جهانی از فردا ، سه شنبه، با برگزاری چهار بازی از گروههای دوگانه در شهرهای برازيليا و ريودوژانيرو برزيل آغاز خواهد شد.

طبق برنامه ، تيم ايران، چهارشنبه ١٠ مهر به مصاف اسپانيا می رود.

١٤ مهر- با ليبی ١٦ام با اروگوئه وپنجشنبه ١٨ مهرماه با جمهوری چك مصاف خواهد داد.

تيم فوتبال جوانان ايران در تايلند مسابقات بين المللی و ٦ جانبه فوتبال تايلند با قهرمانی تيم ملی فوتبال جوانان ايران پايان يافت.

تيم جوانان ايران در ديدار پايانی با نتيجه ٢ به يک مقابل تيم ميزبان به پيروزی رسيدند و عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. اين تيم خود را برای رقابتهای قهرمانی آسيا که در آبانماه و به ميزبانی عربستان سعودی برگزار ميشود آماده ميکند.

در خبری از کشتی

کشتی گيران آزاد کار پيشکسوت ايران، عنوان قهرمانی رقابتهای جهانی روسيه را به خود اختصاص دادند. تيم ايران با ١٢ نشان طلا - ١٣ مدال نقره و ١٣ برنز عنوان قهرمانی را کسب کردند و تيمهای روسيه و ترکيه به ترتيب دوم و سوم شدند.
پيشتر تيم کشتی فرنگی پيشکسوتان ايران نيز به عنوان نايب قهرمانی رسيده بود.

اولين مدال های جهانی زنان ايرانی در موی تای

در رقابتهای موی تای قهرمانی جهان در كره جنوبی ، سميه خزايی در وزن ٥١- كيلوگرم ابتدا حريفی از سوئد را شكست داد و در نيمه پايانی با قبول شكست برابر حريفی از تايلند نشان برنز گرفت.

در وزن ٥٤- كيلوگرم ، نيلا فروغی نيز با يك پيروزی برابر حريفی از چين و شكست مقابل موی تای كار اوكراين بر سكوی سوم ايستاد.

بدين ترتيب موی تای زنان ايران برای نخستين بار به دو مدال برنز جهانی دست يافت.

١٢ مدال برای تيم کاراته زنان اصفهان

در ادامه رقابتهای كاراته آزاد

بين المللی جام دريای سياه در اوكراين، تيم ايران به دوازدهمين مدال خود رسيد.

در اين رقابتها، پگاه زنگنه، كاراته كای ملی پوش تيم فولاد مباركه اصفهان، در وزن آزاد با غلبه بر حريفانی از اوكراين و بلاروس، در ديدار پايانی، نماينده ديگری از كشور ميزبان را شكست داد و نشان طلای وزن آزاد رقابت های كوميته را به دست آورد. تيم كاراته زنان فولاد مباركه اصفهان، تاكنون موفق به كسب ١٢ نشان طلا، نقره و برنز از اين رقابت ها شده است.

XS
SM
MD
LG