لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۰

بوش از آمريکائيان خواسته است طرح نجات مالی را بپذيرند


پرزيدنت بوش سعی کرده است به ماليات دهندگان آمريکائی اطمينان بدهد که طرح نجات موسسات مالی به دردسر افتاده افتاده آمريکا در جهت تامين منافع آنان است.

پرزيدنت بوش امروز، شنبه، در پيام هفتگی راديوئی اش گفت ميداند منصفانه بنظر نمی رسد که دولت از مردم بخواهد اشتباهات وال استريت را جبران کنند. پرزيدنت بوش گفت اما شکست نظام مالی می تواند برای بسياری از آمريکائيان به قيمت دشواريهای مشقت بار مالی تمام شود.

نتايج نظر سنجی ها نشان ميدهد که اغلب آمريکائيان با طرح دولت برای اختصاص هفتصد ميليارد دلار از پول های ماليات دهندگان بمنظور خريدن سرمايه گذاريهای بد از شرکت های مالی به دردسر افتاده مخالف اند.

اين طرح همچنين در کنگره نيز با مخالفت هائی روبرو شده است. در حالکی که دمکرات ها و جمهوريخواهان در سنا عموما با اصول کلی طرح موافق اند اما جمهوريخواهان در مجلس نمايندگان بشدت با هزينه های مالی آن مخالفت کرده اند.

قانونگذاران امروز نيز به مذاکره و تبادل نظر در باره طرح ادامه دادند.

سناتور دمکرات هری ريد رهبر اکثريت در سنا ميگويد پانزده مسئله حل نشده باقی مانده است، اما رسيدن به توافق را تا يکشنبه شب امکان پذير ميداند.

استينی هوير رهبر اکثريت در مجلس نمايندگان که پاسخ راديوئی دمکرات ها را ارائه داد گفت بايد نظارتی قوی در مورد چگونگی اختصاص و نحوه مصرف اين پول برقرار شود. وی گفت اين پول نمی تواند برای پرداخت اضافه حقوق و پاداش های کلان به مديران شرکت هائی که غير مسئولانه عمل کرده اند مورد استفاده قرار گيرد.

XS
SM
MD
LG